Co to jest sól emska?
Sól emska składa się z siarczanów sodu, chlorków sodu, magnezu oraz węglany sodowego. Występuje w postaci białego proszku, z którego można przygotować roztwór do inhalacji lub tabletek.
Warto jednak pamiętać, że ze względu na dużą zawartość sodu zarówno w roztworze, jak i tabletkach, jej przyjmowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem.
Jak działa sól emska?
Sól emska działa nawilżająco i odkażająco na błony śluzowe. Dzięki temu wspomaga organizm do walki na przykład z kaszlem. Dzięki minerałom wspomaga odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w płucach. Można ją stosować wspomagająco przy leczeniu zapalenia gardła czy kaszlu pojawiającego się u alergików. Pomaga zmniejszyć uczucie drapania w gardle.
Inhalacje solą emską
Wiele osób, którym nie odpowiada ssanie tabletek soli emskiej słonych w smaku, decyduje się na przeprowadzenie domowych inhalacji. Eksperci podkreślają, że rezultaty są podobne.
Czytaj też: Atak nożownika w Niemczech. To Polak
Jeśli nie masz w domu profesjonalnego sprzętu do przeprowadzania inhalacji, wystarczy, że do dużej miski wlejesz gorącą wodę i dodasz trochę soli emskiej. Wiele osób dodaje również odrobinę olejku eterycznego o właściwościach zdrowotnych i przyjemnym zapachu. Możesz wykorzystać olejek eukaliptusowy lub lawendowy.
Teraz wystarczy, że nachylisz głowę nad miską i będziesz wdychać parę wodną. Inhalacje mogą być stosowane profilaktycznie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**