Sposoby, które pomogą uporać się z nerwobólem
Większość przypadków nerwobólu jest łagodna i często można je leczyć w domu. Istnieje wiele sposobów, które mogą przynieść ulgę, gdy doświadczamy tych przykrych objawów. Przede wszystkim warto postawić na odpoczynek.
Sen jest niezbędny do leczenia uszkodzonych nerwów, nie tylko przyniesie ulgę, ale da ciału czas na regenerację. Warto jednak spać w pozycji, która zmniejsza nacisk na nerw, by nie pogorszyć dolegliwości.
Nerwoból może być spowodowany przez złą postawę. Warto przeorganizować stanowisko pracy i zainwestować w wygodne krzesło, które zmniejszy obciążenie kręgosłupa i mięśni. Najlepszym sposobem na znalezienie właściwej pozycji jest eksperymentowanie.
Zanim sięgniemy po leki przeciwbólowe, które ukoją nerwoból, warto wypróbować kilka innych metod. Przy takich dolegliwościach doskonale może sprawdzić się ciepły okład. Zmniejszy obrzęk i stan zapalny.
W przypadku nerwobólu zbawienny może okazać się masaż lub fizjoterapia. Zabiegi mogą pomóc zmniejszyć ból fizyczny i stres. Warto też spróbować jogi lub delikatnego rozciągania, by zmniejszyć ryzyko występowania napięć i stanów zapalnych w przyszłości.
Ulgę mogą przynieść pokarmy obfite w witaminę B1 i B12, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Można je przede wszystkim znaleźć w produktach zbożowych, kaszach i podrobach.
Kiedy lepiej skontaktować się z lekarzem?
Jeśli nerwobóle pojawiają się regularnie i trwają dłużej niż kilka dni, lepiej skonsultować stan zdrowia z lekarzem. Na wizytę należy się również zdecydować jeśli nerwoból wpływa na pęcherz lub odbiera zdolność do chwytania przedmiotów.
Czytaj też: NASA poleca. Postaw ją w sypialni
Dodatkowe badania pomogą zawęzić opcje leczenia, które obejmują środki przeciwbólowe lub kortykosteroidy, fizjoterapię lub w ciężkich przypadkach, operację. Na szczęście większość tego typu dolegliwości jest tymczasowa.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.