Nadmiar leków
Zdarza się, że chcąc szybko zwalczyć uciążliwe dolegliwości, zażywamy zbyt dużo preparatów medycznych. Kiedy po krótkim czasie lek nie przynosi oczekiwanych rezultatów, wówczas sięgamy po następną tabletkę przeciwbólową lub łyżeczkę syropu na kaszel. Leki potrzebują czasu, żeby zacząć odpowiednio działać. Pamiętajmy, że nasza niecierpliwość może przyczynić się do takich dolegliwości jak wymioty, ból głowy, wysypka lub niebezpieczna reakcja alergiczna.
Antybiotyki
Czasem, żeby wyleczyć niektóre choroby, konieczne jest wdrożenie antybiotykoterapii. Leczenie przeziębienia za pomocą antybiotyków zabije tylko bakterie, ale nie zniszczy wirusów, które wywołały chorobę. Poza tym, tego rodzaju medykamenty mogą zaburzyć prawidłową pracę naszego układu odpornościowego.
Kawa jako "uniwersalne panaceum"
Niektórzy sądzą, że kawa może być lekarstwem na brak energii, złe samopoczucie, ból głowy i bóle mięśni spowodowane przeziębieniem. Nic bardziej mylnego. Zainfekowany organizm potrzebuje czasu, żeby się zregenerować i musi przyjąć odpowiednią ilość płynów. Kawa może prowadzić do odwodnienia, a tym samym do pogłębienia najgorszych objawów przeziębienia.
Zbyt mocne oczyszczanie nosa
Czy można nieprawidłowo wydmuchiwać nos? Okazuje się, że tak. Kiedy nie możemy pozbyć się uporczywego kataru i zatkanego nosa, wówczas wydmuchujemy nos z coraz większą siłą. W ten sposób możemy sobie zaszkodzić. Jeśli wydzielina obecna w nosie dostanie się do zatok, może dojść do niebezpiecznej infekcji bakteryjnej.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.