Moja osobista "terapia czterech szklanek" oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy, jak nerki, przy okazji dotleniając ciało - napisała w sieci Pepsi Eliot, która prowadzi własny blog zdrowotny.
Żeby "terapia czterech szklanek" przyniosła oczekiwane efekty, powinna trwać przynajmniej trzy tygodnie. Po upływie tego czasu należy zrobić miesiąc przerwy i ewentualnie powtórzyć kurację. Powinno się rozpocząć tuż po przebudzeniu. Autorka zapewnia, że dzięki terapii usprawnimy pracę układu immunologicznego, uchronimy się przed sezonowymi infekcjami, odpowiednio nawodnimy nasz organizm i skutecznie oczyścimy ciało z toksycznych substancji.
Pierwsza szklanka
Do szklanki wody dodajemy świeży sok wyciśnięty z połowy cytryny, szczyptę czarnego pieprzu i pół łyżeczki kurkumy. Wszystkie składniki trzeba dokładnie wymieszać, po czym wypić. Składniki obecne w napoju wpływają korzystnie na pracę mózgu, usprawniają proces trawienny i zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Druga szklanka
Do drugiej szklanki wody należy wsypać łyżeczkę chlorku magnezu i dodać sok z połówki cytryny. Do napoju można również dosypać odrobinę soli himalajskiej lub morskiej. Mikstura podnosi odporność, poprawia samopoczucie i pomaga na zawroty głowy.
Trzecia szklanka
Do trzeciej szklanki wody dodajemy odrobinę kwasu askorbinowego i łyżkę stołową octu jabłkowego. Przeciwutleniacze zawarte w napoju niszczą szkodliwe wolne rodniki, działają przeciwnowotworowo, wspierają prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego i opóźniają proces starzenia się organizmu. Poza tym mikstura pomoże nam szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, reguluje stężenie glukozy w organizmie i działa pozytywnie na nasze jelita.
Czwarta szklanka
Do ostatniej szklanki z wodą dodajemy garść zielonych warzyw. Warto sięgnąć po takie produkty jak szpinak, brokuły, seler naciowy czy jarmuż. Koktajl warto wzbogacić także mieszanką trawy pszenicznej i jęczmiennej, chlorelli i spiruliny. Wszystko należy dokładnie zmiksować. Składniki obecne w miksturze oczyszczą organizm ze szkodliwych substancji i zredukują objawy przewlekłego zmęczenia.
Kamil Sikora, dziennikarz WP abcZdrowie
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.