Domowy syrop z czarnego bzu to naturalny sposób na walkę z przeziębieniem oraz grypą. Warto sięgnąć po niego w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby, aby zapobiec jej rozwojowi. Jego skuteczność została potwierdzona naukowo. Badania Centrum Medycznego w Jerozolimie opublikowane w 2001 roku potwierdzają, że czarny bez może skrócić czas przeziębienia do czterech dni.
Masz syrop z czarnego bzu? Szybko go zażyj
Ważne jest jednak szybkie spożycie tego syropu. Aby preparat był skuteczny, istotnym jest, by przyjąć go w ciągu 48 godzin od zakażenia wirusem, czyli od momentu, gdy zaczynamy odczuwać pierwsze objawy choroby.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czarny bez skutecznie zwalcza stany zapalne i dzięki dużej ilości antyoksydantów chroni organizm przed wolnymi rodnikami, co zmniejsza ryzyko nowotworów. Ten preparat pomaga także na pospolite schorzenia. Syrop działa też przeciwgorączkowo, rozgrzewająco oraz udrażnia górne drogi oddechowe, pomagając przy bólu zatok.
Ponadto syrop z czarnego bzu wpływa także na kondycję naszej skóry, a także znacząco spowalnia procesy starzenia. Wspiera on także nasze serce, obniżając ryzyko miażdżycy. Jak przygotować taki eliksir?
Czytaj także: Odmładza nawet o 10 lat. Bomba pełna przeciwutleniaczy
Jak przygotować syrop z czarnego bzu?
Przepis jest bardzo prosty. Do garnka wrzuć szklankę świeżych, suszonych lub mrożonych owoców czarnego bzu. Dodaj dwie szklanki wody i dwie łyżki startego świeżego imbiru. Zagotuj miksturę, a następnie gotuj na małym ogniu przez 20 minut. Po ostygnięciu przecedź przez gazę, dodaj szklankę naturalnego miodu i szklankę 40-procentowego alkoholu. Dokładnie wymieszaj i przelej eliksir do małych buteleczek.
Czytaj także: Niespodziewany efekt picia kawy. To dlatego tyjesz
Buteleczki można przechowywać na dwa sposoby. Możesz poddać je pasteryzacji lub składować w lodówce. Pij jedną łyżkę syropu kilka razy dziennie przez co najmniej pięć dni lub profilaktycznie jedną łyżkę dziennie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.