Świąd skóry
Swędzenie skóry może świadczyć o złym stanie wątroby. Chorzy mogą skarżyć się na świąd pojawiający się na całym ciele lub w określonych obszarach na skórze. Dolegliwość najczęściej dotyczy dolnych i górnych kończyn. Atak swędzenia może występować okresowo i samoistnie ustępować.
Zobacz także: Toksyczne dla organizmu. Ryzyko raka wątroby wzrasta
Zapalenie skórno-mięśniowe
Osłabienie mięśni (zwłaszcza w okolicach bioder i barków) może mieć związek z chorą wątrobą. Dolegliwości bólowe spowodowane stanem zapalnym mięśni może powodować problemy z poruszaniem się i wykonywaniem najprostszych czynności. W przebiegu choroby pojawia się także rumień o fioletowym zabarwieniu. Można go zauważyć m.in. wokół oczu oraz na karku, udach i biodrach.
Pęcherzyca liściasta
Rak wątroby może przyczynić się do wystąpienia pęcherzycy liściastej. Przy tym autoimmunologicznym schorzeniu, na ciele pojawiają się krótkotrwałe i delikatne pęcherze, które szybko ulegają przerwaniu, co powoduje powstawanie zmian nadżerkowych. Tego rodzaju dolegliwości skórne atakują pachwiny, ramiona, łokcie, plecy, pośladki i okolice pach.
Zobacz także: Oto 5 objawów raka wątroby. Nie bagatelizuj
Rogowacenie słoneczne
Rogowacenie słoneczne to stan, który również może świadczyć o rozwoju raka wątroby. Ta dolegliwość występuje zazwyczaj u osób w podeszłym wieku. Objawami rogowacenia słonecznego są zmiany skórne pojawiające się na dłoniach, przedramionach, twarzy, uszach, czole i skroniach. U chorego na skórze można zauważyć suche zrogowacenia o nierównej powierzchni. Po zdrapaniu pojawia się krwawa lub różowawa tkanka.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.