Do warzyw kapustnych możemy zaliczyć kalafiora, jarmuż, kalarepę, brokuły i różne odmiany kapusty. Tego rodzaju warzywa są niskokaloryczne, bogate w błonnik i cenne witaminy: A, C, E, K oraz witaminy z grupy B.
Ryby natomiast zawierają kwasy tłuszczowe oraz znaczne ilości jodu. Najwięcej tego mikroelementu znajdziemy w rybach morskich, owocach morza i glonach. Mimo tego, że ten pierwiastek występuje w naszym organizmie w ilościach śladowych, to jest dla nas niezbędny.
Jedzenie kalafiora lub kapusty z rybą powoduje, że te warzywa blokują wchłanianie zawartego w rybach jodu. Przez to jod nie jest odpowiednio przyswajany przez tarczycę, co uniemożliwia produkcję hormonów tarczycy. Zbyt mała ilość hormonów tarczycy powoduje z kolei jej niedoczynność.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Niedobór jodu powoduje również otyłość, problemy z pamięcią, koncentracją i płodnością. Zbyt mała ilość tego mikroelementu w jadłospisie wpływa także negatywnie na układ odpornościowy, zwiększa ryzyko rozwoju choroby Parkinsona.
Stąd prosty wniosek, warzywa kapustne i ryby nie powinny być spożywane razem. Ryby możemy zjeść z sałatką z kukurydzy i czerwonej fasoli, a kapusta, brokuł lub kalafior świetnie sprawdzą się w kuchni jako dodatek do potraw mięsnych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.