Jak przeprowadzić detoks jelita cienkiego?
Przede wszystkim nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Wskazana jest również regularna, umiarkowana aktywność fizyczna oraz unikanie stresu. Do diety warto włączyć produkty, które wykazują działanie przeciwzapalne i oczyszczające.
Zobacz także: W jelitach działa jak miotła. Warto pić
Niektóre z nich to olej oraz siemię lniane. Tłuszcz to bezcenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają pozbyć się stanów zapalnych jelit. Aby oczyścić ten organ, możesz też przygotować koktajl składający się z dwóch łyżek siemienia oraz szklanki chudego kefiru bądź maślanki. Zmielone siemię lniane połącz z wybranym napojem i odstaw na noc. Wypij pół godziny prze śniadaniem.
Zobacz także: 5 najczęściej ignorowanych objawów raka
Eksperci polecają również picie świeżych soków z jabłek i marchwi. Ważne jednak, by robić to na pusty żołądek, tuż po przebudzeniu. Innym sposobem na detoks jelita cienkiego jest przygotowanie owsianki. Jej składniki mają działanie prebiotyczne i wpływają pozytywnie na śluzówki organów znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Jedzona regularnie chroni przed rozwojem wrzodów dwunastnicy, zaparciami i hemoroidami.
Zobacz także: Najgorsza herbata. Może uszkodzić jelita i mózg
Do diety włącz również czosnek. Jednak, by skorzystać z jego właściwości detoksykujących, należy go jeść wyłącznie na surowo. Jeden ząbek czosnku zjedz tuż przed snem, nie popijaj. Kurację kontynuuj przed dwa tygodnie. Czosnek oprócz tego, że oczyszcza jelita z zalegających złogów, pomaga też pozbyć się uciążliwych wzdęć i pasożytów.
Dobroczynny wpływ na jelita ma również zielona herbata. Pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn, a także pobudza enzymy uczestniczące w procesach trawiennych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.