Czerwone mięso, takie jak wieprzowina, jagnięcina, wołowina czy baranina zawiera cenne białko, minerały i witaminy. Mimo tego, że ten rodzaj mięsa jest istotnym elementem diety, to nie należy przesadzać z jego ilością. Zbyt dużo mięsa czerwonego w codziennym jadłospisie może zwiększać ryzyko rozwoju poważnych chorób, w tym raka jelita grubego.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Z obliczeń przeprowadzonych przez naukowców z National Health Service wynika, że spożywanie 90 g czerwonego mięsa każdego dnia stwarza zagrożenie zachorowania na nowotwór jelita grubego. Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych rodzajów raka, więc zdecydowanie lepiej zapobiegać tej chorobie.
Kancerogenne właściwości wykazuje również mięso konserwowe, wędzone, przetworzone czy peklowane. Zanim sięgniemy po konserwę, kiełbasę, bekon lub parówki warto wziąć pod uwagę potencjalne konsekwencje zdrowotne. Tego typu produkty spożywcze również powinno się jeść z rozwagą.
W celu obniżenia ryzyka wystąpienia nowotworu powinniśmy zadbać także o odpowiednią ilość błonnika w diecie, unikać alkoholu i papierosów oraz pamiętać o regularnej aktywności fizycznej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.