Eksperci z Mayo Clinic wyjaśniają, że nietolerancja alkoholu jest najczęściej spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. U osób dotkniętych zaburzeniem występuje nieprawidłowe metabolizowanie trunków zawierających procenty, przez co nawet kilka łyków może wywołać uciążliwe dolegliwości.
Zbyt wysoka wrażliwość organizmu na alkohol mało komu kojarzy się z nowotworem, jednak dr Thurstan Brewin The Royal College of Radiologists w Wielkie Brytanii postanowił bliżej przyjrzeć się tej zależności. Wyniki tej analizy zostały opublikowane na lamach czasopisma medycznego "BMJ". Podczas swoich badań brytyjski naukowiec zauważył, że osoby cierpiące na alergię alkoholową znajdują się w grupie ryzyka jednego z nowotworów.
Do objawów nadwrażliwości na alkohol można zaliczyć: obniżone ciśnienie krwi, zaczerwienienie twarzy, wymioty, nudności, biegunkę, uczucie zatkanego nosa, katar, pokrzywkę na skórze i nasilenie objawów astmy. Jak donoszą naukowcy z Royal College of Radiologists, nietolerancja na alkohol może pojawiać się u pacjentów z nowotworem. Na spośród 155 uczestników badań 79 osób chorujących na raka skarżyło się na nietypowe dolegliwości bólowe spowodowane przez spożywanie alkoholu.
Słowa takie jak 'straszny', 'gwałtowny' i 'dręczący' były używane przez wielu pacjentów. Były też opisy bólu, który jest dziwny lub trudny i ma cechy niepodobne do żadnego wcześniej doświadczanego bólu – napisał autor badań.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Problemy zdrowotne, na które skarżyli się pacjenci, były głównie związane z zachorowaniem na chłoniaka Hodgkina. Jest to schorzenie, które wywodzi się z limfocytów B i dotyka najczęściej osoby będących w przedziale wiekowym od 15 do 35 lat. Do objawów tego nowotworu można zaliczyć takie dolegliwości jak: wysoka temperatura ciała, poty pojawiające się w nocy, widoczna utrata wagi niezwiązana z ze zmianą diety i przyjmowanie niektórych leków oraz nieuzasadnione krwotoki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.