Spora grupa ludzi podczas burzy skarży się na bóle głowy. Naukowcy z Uniwersytetu w Cincinnati udowodnili, że pioruny mogą powodować migrenę. Wyniki badań wykazały, że co trzecią osobę boli głowa z powodu wyładowań atmosferycznych. Dotyczy to szczególnie kobiet.
Burze nie sprzyjają również alergikom. Krople deszczu spadające w szybkim tempie mogą zwiększać ilość pyłków w powietrzu. Poza tym wilgotne powietrze wspomaga wchłanianie do płuc alergenów wziewnych i substancji zanieczyszczonych.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Astma to choroba o podłożu psychosomatycznym, a jej objawy mogą nasilać się w sytuacjach stresowych. Na organizm astmatyka wpływa również upał, wilgoć, nagłe zmiany pogodowe lub wahania ciśnienia atmosferycznego. Wówczas mogą wystąpić duszności, skurcze oskrzeli i intensywne ataki astmatyczne, które są w stanie doprowadzić nawet do zgonu.
Burza jest zjawiskiem atmosferycznym, które generuje fale elektromagnetyczne, co może wpływać na kondycję serca i układu krążenia. Osoby chore na serce podczas burzy niekiedy skarżą się na migotanie przedsionków czy arytmię. Burza zwiększa również ryzyko udaru mózgu lub zawału serca.
Jeżeli poczujemy nagłe zmęczenie, spadek ciśnienia, ból głowy, mięśni lub stawów, być może są to objawy sygnalizujące nadciągającą burzę.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl