Objawy niedoboru potasu
Ciągłe zmęczenie i brak energii, mimo odpowiedniej ilości snu, może oznaczać, że w naszym organizmie jest za mało potasu. Żeby go uzupełnić, najlepiej włączyć do codziennego jadłospisu owoce i warzywa bogate w potas. Jeżeli zmiana diety nie przywróci nam sił witalnych, wówczas powinniśmy udać się do specjalisty.
Istnieje wiele przyczyn zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Możemy do nich zaliczyć nadwagę, alkohol, papierosy, uwarunkowania genetyczne, zbyt dużą ilość soli w diecie lub deficyt potasu w organizmie. Odpowiednie stężenie potasu w naszej krwi pomoże zredukować niekorzystny wpływ soli na układ krążenia i tym samym obniży zbyt wysokie ciśnienie krwi.
Zobacz także: Odchudza, gdy śpisz. Pyszny koktajl
………………®™
`
Jeżeli regularnie zdarzają nam się skurcze w dolnych kończynach, może to również oznaczać niewystarczającą ilość tego pierwiastka. Jest to spowodowane utratą elektrolitów, w tym potasu. Tego rodzaju niedobór jest najczęściej spowodowany uprawianiem sportu i nadmiernym poceniem się. Właśnie dlatego osoby aktywne fizycznie powinny regularnie uzupełniać zawartość elektrolitów w organizmie.
Obniżony poziom potasu we krwi może skutkować poważnymi problemami z sercem i układem krążenia. Za mało potasu niekiedy prowadzi do zaburzeń prawidłowego rytmu serca. Jeżeli często odczuwamy kołatanie serca i wydaje nam, że za chwilę wyskoczy z naszej klatki piersiowej, wtedy jak najszybciej powinniśmy skonsultować się z lekarzem.
Zobacz też: Zakazane na śniadanie. Zabiorą ci całą energię
Potas możemy uzupełnić za pomocą suplementów lub sięgając po banany, pomidory, szpinak, truskawki, brokuły, kiwi, śliwki, awokado lub suszone morele. Sporo potasu znajdziemy również w pieczonych ziemniakach ze skórką.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.