Złogi w jelicie
Zalegające resztki pokarmowe tworzą złogi w jelicie grubym. Powinny zostać wydalone wraz z wypróżnianiem się, ale z niektórych powodów nie są. Tymczasem uwalniają toksyny, które zatruwają ciało i powodują wiele dolegliwości zarówno fizycznych, jak i psychicznych.
Gdy zapychają jelita, możesz odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak zmęczenie, ciągła senność, zgaga, nieprzyjemny zapach z ust, uczucie przejedzenia czy wzdęcia. Pojawiają się też powracające biegunki na zmianę z zaparciami.
8 kg resztek
Jak się okazuje, w jelitach może zalegać od 5 do 8 kg resztek. U osób otyłych – nawet 15 kg! Najczęstszą przyczyną tworzenia się złogów jest niewłaściwa dieta składająca się przede wszystkim z wysokoprzetworzonej żywności, ubogiej w warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze.
Jak rozpocząć proces usuwania złogów? Przede wszystkim musisz poprawić perystaltykę jelit. Zwiększ ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Dodawaj do niej świeże owoce, przyprawy lub sok z cytryny. Przydadzą się również świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe, zwłaszcza jabłkowy, który reguluje częstość wypróżnień. Unikaj smażonych i grillowanych potraw, ich resztki dłużej zalegają w jelitach. Włącz do diety produkty bogate w błonnik.
Zamiast słodyczy wybieraj suszone owoce. Regularnie jedz jogurt naturalny zawierający bakterie probiotyczne wpływające na pracę układu trawiennego. Makarony, kasze i ryż, które przygotowujesz, powinny być al dente.
Wystarczy woda z solą
Osoby, które nie mają problemów z nadciśnieniem, sercem czy nerkami mogą przeprowadzić kurację solną, która pomaga na zalegające złogi. Zagotuj szklankę wody i rozpuść w niej łyżkę soli morskiej. Gdy napój będzie już chłodny, pij go małymi łyczkami. Po wypiciu połóż się wygodnie i rozpocznij delikatny masaż brzucha.
Kuracja działa przeczyszczająco, a jej efekty odczujesz niemal natychmiast.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.