Doskonale znany wszystkim mieszkańcom kraju nad Wisłą kasztanowiec zwyczajny to drzewo, którego zarówno kora, jak i nasiona znajdują zastosowanie w medycynie naturalnej. Wyciąg z kasztanowca zawiera m.in.: kumaryny, fenolokwasy, flawonoidy i garbniki, jednak najcenniejszą substancją, którą zawiera ten naturalny preparat, jest escyna. Ta saponina triterpenowa wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a także zmniejsza lepkość krwi, zapobiegając krzepliwość krwi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wysokie stężenie tej substancji w naszym organizmie uszczelnia naczynia krwionośne i chroni naczynia włosowate. Poza tym escyna zapobiega powstawaniu żylaków, zwiększając napięcie ścian żył i zmniejszając ich pojemność. Po wyciąg z kasztanowca powinny sięgać przede wszystkim osoby cierpiące z powodu żylaków, hemoroidów, zmian troficznych skóry, żylaków odbytu i zaburzenia krążenia żylnego dolnych kończyn.
Preparat sprawdza się również w przypadku pozapalnych i pourazowych zaburzeniach krążenia mózgowego, bólu i obrzęków podudzi, schorzeń kręgosłupa czy stanu zapalnego pochewek ścięgien. Wyniki wielu badań naukowych potwierdzają, że prozdrowotny specyfik wyprodukowany na bazie nasion z kasztanowca odgrywa ważną rolę w profilaktyce przewlekłej niewydolności żylnej.
Doskonale sprawdza się również podczas leczenia tego rodzaju problemów zdrowotnych. Niestety nie wszyscy mogą w pełni skorzystać z dobroczynnego działania z kasztanowego preparatu. Osoby uczulone lub pacjenci z niewydolnością wątroby i nerek nie powinny go stosować. Jeżeli zmagamy się z chorobami przewlekłymi albo mamy jakiekolwiek wątpliwości, zanim sięgniemy po wyciąg z kasztanowca, skonsultujmy jego stosowanie ze specjalistą.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.