Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zrezygnuj na miesiąc. Zdziwisz się, co stanie się z twoim ciałem

134

Wielu ludzi sądzi, że spożywanie jednego lub dwóch piw w tygodniu nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Jednakże badania pokazują, że nawet małe ilości tego napoju mogą być szkodliwe. Zastanawiasz się, co się dzieje, gdy na miesiąc odstawisz piwo?

Zrezygnuj na miesiąc. Zdziwisz się, co stanie się z twoim ciałem
Rezygnacja z piwa niesie ze sobą dużo korzyści (Licencjodawca, Tomohiro Ohsumi)

Lekarze uważają, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu. Wpływa on nie tylko na nasze funkcje poznawcze, ale także zdrowie. Liczne badania dowodzą, że regularne picie alkoholu stopniowo niszczy wątrobę oraz zaburza funkcje układu sercowo-naczyniowego, mózgu, żołądka, nerek, a także zwiększa ryzyko nowotworów.

Chodzi nie tylko o mocne alkohole, lecz także o uwielbiane przez Polaków piwo. Miłośnicy tego trunku często nie zdają sobie sprawy, że nawet okazjonalne picie jednej butelki może nieść negatywne skutki zdrowotne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 5 mitów na temat piwa bezalkoholowego

Odstaw piwo. Spadek masy ciała przyjdzie szybko

Piwo jest wysokokaloryczne w porównaniu do innych napojów. Dodatkowo picie piwa zwiększa apetyt, co skutkuje sięganiem po słone i tłuste przekąski oraz dania z grilla. Takie połączenie może być zabójcze dla nawet najbardziej restrykcyjnej diety. Zrezygnowanie z piwa pomaga osobom z nadwagą i otyłością odzyskać odpowiednią masę ciała.

Pewnym rozwiązaniem, które może nam pozwolić zrezygnować z tego napoju, jest przesiadka na piwa bezalkoholowe. Są one pozbawione wielu szkodliwych związków, a także mają znacznie mniej kalorii, co wspomaga proces redukcji wagi.

Trzustka podziękuje nam za rezygnację z piwa

Piwo, a zwłaszcza smakowe, niekorzystnie wpływa na pracę trzustki. Ta kwestia dotyczy głównie jednej grupy osób. Jest to bowiem szczególnie ważne dla osób z cukrzycą i insulinoopornością. Piwo ma wysoki indeks glikemiczny, co zmusza trzustkę do intensywnej produkcji insuliny.

Jak wyjaśnia w rozmowie z WP dietetyczna Kinga Głaszewska, coraz większym problemem jest pojawianie się takich chorób, jak zespół jelita drażliwego, stany zapalne jelit czy SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego). Dla pacjentów, którzy narzekają na te dolegliwości, piwo jest niewskazane ze względu na proces fermentacji. Jego spożywanie może nasilić dolegliwości.

Nawet osoby bez problemów jelitowych mogą zauważyć, że picie piwa powoduje wzdęcia, co jest sygnałem zaburzeń mikrobioty jelitowej. Może to prowadzić do tzw. piwnego brzucha. Ten efekt przez wiele osób jest niepożądany. Dlatego miesiąc bez piwa pozwoli zmniejszyć obwód brzucha.

Autor: ACG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić