Nagła utrata masy ciała
Nagły spadek wagi naszego ciała bez stosowania żadnej diety i zmiany stylu życia, może być objawem poważnej choroby. Niespodziewana utrata od 10 do 15 kg, może być symptomem rozwijającego się nowotworu płuc, żołądka, trzustki i przełyku.
Nieustające zmęczenie
Wycieńczenie organizmu pomimo częstego odpoczynku także jest objawem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Jeżeli nie pracujemy zbyt ciężko, a ciągle czujemy się zmęczeni powinniśmy zrobić badania. Być może to przejściowe przemęczenie, ale może to być również objaw nowotworu żołądka lub okrężnicy.
Zmiana koloru skóry
Ciemne przebarwienia na skórze lub żółtawy i czerwonawy odcień naskórka lub gałek ocznych powinny nas zaniepokoić. Z takimi objawami powinniśmy udać się do lekarza, bo może to oznaczać, że naszą wątrobę atakuje nowotwór.
Gorączka
Jeżeli walka z wysoką gorączką za pomocą leków nie daje rezultatów, powinniśmy udać się do specjalisty. Ten objaw może wskazywać chłoniaka, zwłaszcza gdy towarzyszą mu nocne poty i powiększone węzły chłonne.
Guzki
Małe, wyczuwalne guzki na piersiach mogą oznaczać, że coś podejrzanego rozwija się w naszym organizmie. W takiej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo raka piersi.
*Czytaj też: *Unikaj jak ognia. Zapychają tętnice trójglicerydami
Uporczywy kaszel
Nawracający i męczący kaszel może być objawem słabej odporności ale również raka płuc.
Wzdęty brzuch
Wzdęcia, które nie mają związku z procesem trawienia lub menstruacją, z pewnością nie są normalnym zjawiskiem. Może to być nowotwór jelita cienkiego lub grubego.
Siniaki
Siniaki na ciele, które powstają w dziwnych miejscach i nie są skutkiem urazu powinny nas zaniepokoić. Może to być bowiem objaw rozwijającej się białaczki.
Zobacz też: Dr Karauda: smog jest alergenem samym w sobie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.