Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Andrzej Duda zaniepokojony zmianami w szkołach. "Krytyczne konkluzje"

81

Po wtorkowym (26.03) posiedzeniu Rady do Spraw Edukacji, Rodziny i Wychowania działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, przewodniczący Kancelarii Prezydenta minister Piotr Ćwik poinformował, że zmiany w szkołach proponowane przez MEN wzbudzają "duże zaniepokojenie" prezydenta Andrzeja Dudy. Tematem mają zająć się eksperci.

Andrzej Duda zaniepokojony zmianami w szkołach. "Krytyczne konkluzje"
Andrzej Duda jest zaniepokojony zmianami w podstawie programowej MEN (PAP, PAP/Łukasz Gągulski)

U prezydenta propozycje, które znalazły się w planach MEN, w zakresie podstawy programowej, wzbudzają duże zaniepokojenie - poinformował PAP zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Piotr Ćwik po posiedzeniu Rady do Spraw Edukacji, Rodziny i Wychowania.

Piotr Ćwik podkreślił, że zdaniem Rady jest to odpowiedni moment na dyskusję dotyczącą zmian w podstawie programowej.

- Zapraszaliśmy panią minister (MEN - przyp. red.), zapraszaliśmy również ekspertów, którzy w ramach posiedzenia tejże rady, w ramach merytorycznej, pogłębionej, uczciwej dyskusji mogliby porozmawiać na temat propozycji, które znalazły się w planach MEN w zakresie podstawy programowej - powiedział PAP zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Duda na egzaminie z prawa? "Niedostateczny"

- Uważamy, że jest to właściwy moment, żeby na ten temat rozmawiać - podkreślił Ćwik.

Z kolei MEN wydało stanowisko wskazujące, że obecnie jest za wcześnie, by podejmować dyskusję co do szczegółów zmian w podstawach programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ministerstwo edukacji zaznaczyło, że nie zostały jeszcze przygotowane projekty odpowiednich rozporządzeń.

Przewodniczący Rady do Spraw Edukacji, Rodziny i Wychowania prof. Andrzej Waśko wyraźnie podkreślił, że w efekcie dyskusji wysnuto wnioski, że zmiany w podstawie programowej są "drastyczne" oraz że do MEN będzie wystosowany apel o wycofanie się z części proponowanych pomysłów.

Konkluzje do tej dyskusji w naszym gronie były krytyczne. Rada przychyla się ku stanowisku, żeby wystąpić do MEN z apelem o wycofanie się z tych wszystkich drastycznych zmian, zwłaszcza w przedmiotach tożsamościowych, takich jak historia i język polski - powiedział.

- Chcieliśmy rozmawiać i z dużym żalem oraz rozczarowaniem przyjmujemy brak przedstawicieli MEN na naszym spotkaniu - zaznaczyła z kolei Dorota Bojemska, ekspertka współpracująca z Radą do Spraw Edukacji, Rodziny i Wychowania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić