REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak23.02.19 (11:57)

"Distracted boyfriend". Słynny mem ma żeński odpowiednik

Jeśli poniższe zdjęcie z czymś ci się kojarzy, to nie jesteś sam! Słynny mem zatytułowany "distracted boyfriend" doczekał się w końcu swojego żeńskiego odpowiednika. A pochodzi on z lat 50 XX w.
Leatherneck/Reddit

Bardzo "skoncentrowany" chłopak. Oczywiście na tym, na czym koncentrować się nie powinien. Popularne zdjęcie, które poza granicami naszego kraju od dłuższego czasu służy niezliczonym żartom i komentarzom, otrzymało obiegowy tytuł "distracted boyfriend". Można to tłumaczyć wprost, czyli "rozkojarzony chłopak" lub parafrazować jako np. "hej, tutaj jestem". Fotografia stała się tak popularna, że publikowała ją nawet gwiazda filmu i estrady Dolly Parton.

REKLAMA

"Rozkojarzeni" bywają nie tylko panowie. Mężczyźni, których drażnił przedstawiony na ilustracyjnym zdjęciu stereotyp faceta jako tego, który "zawsze ogląda się za innymi kobietami", mogą w końcu uznać, że rachunki zostały wyrównane. Przy okazji sprawdza się stare powiedzenie "za mundurem panny sznurem".

Jak ciepłe bułeczki. "Distracted girl" z miejsca stała się hitem sieci. Społeczność Reddit udostępniła fotografię ponad 130 tys. razy. Odkryte ponownie, zabawne zdjęcie zostało opublikowane w 1950 roku w magazynie "Leatherneck", który wydawany był na potrzeby armii USA. Jak podaje BBC, fotografia przedstawia sierżanta Louisa Cappazzoliniego, za którym ogląda się niejaka Nancy Kelly idąca pod rękę z Joe Ewingiem. Autor nie jest znany, dlatego można przypuszczać, że jest nim inny wojskowy.

Kontrowersyjny mem. "Distracted boyfriend" jest zazwyczaj stosowany w celu wizualizacji uczucia pragnienia czegoś przy jednoczesnym ignorowaniu tego, co już się ma. W zeszłym roku jedna ze szwedzkich firm wpadła w kłopoty po tym, jak tamtejszy Urząd Rzecznika ds. Reklamy skrytykował ją za posłużenie się popularnym memem w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Zdjęcie zostało uznane za "seksistowskie".

Charlie Chaplin był pierwszy? Po zdobyciu sławy podniosły się głosy, że "distracted boyfriend" został wykonany już wcześniej przez słynnego komika. Okazało się jednak, że zdjęcie było fotomontażem.

Lubisz takie historie? Zapraszamy do tekstu o innym słynnym memie. Poznaj historię "disaster girl".

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: W drugą stronę nie jest tak łatwo

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij