REKLAMA
Odświeżone 23 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas05.10.19 (18:27)

iPhone "zrobił geja" z właściciela. Rosjanin pozwał Apple

Rosjanin złożył pozew sądowy przeciwko firmie Apple twierdząc, że jedna z aplikacji zainstalowanych na jego urządzeniu marki iPhone sprawiła, że stał się homoseksualistą. Mężczyzna żąda 15 tys. dolarów.
Justin Sullivan / Staff / Getty Images

Sprawa wyjaśni się w sądzie. D. Razumiłow pismo oskarżające Apple wystosował do administracji w Moskwie. W oświadczeniu pisze, że sprawa dotyczy incydentu, który miał miejsce latem 2019 roku. Od amerykańskiego giganta technologicznego żąda 1 miliona rubli (15 tys. dolarów).

Wszystkiemu winna jedna aplikacja. Rosjanin w uzasadnieniu przekonuje, że z heteroseksualnego mężczyzny zmienił się w geja. Wszystko stać miało się za sprawą kryptowaluty „GayCoin”, która została mu przysłana zamiast tej, którą zamówił, czyli Bitcoin. Wirtualne pieniądze miały być dostarczone z załączoną notatką: „Nie oceniaj, dopóki nie spróbujesz”. Mężczyzna po jej przeczytaniu postanowił podjąć niecodzienną decyzję.

REKLAMA

Rzeczywiście pomyślałem, jak mogę coś oceniać, nie próbując tego? I postanowiłem spróbować związków tej samej płci. Po upływie dwóch miesięcy mogę powiedzieć, że jestem w związku intymnym z członkiem mojej płci i nie mogę się z tego wydostać – skarży się pozywający Apple D. Razumiłow.

Zobacz też: Zofia Klepacka atakuje LGBT. "Głosi poglądy w sposób agresywny i wulgarny"

Przesłuchanie w moskiewskim sądzie odbędzie się 17 października. Sapizhat Gusniev uważa, że jego klient boi się o siebie i sprawa jest bardzo poważna. Rosjanin twierdzi, że Apple ponosi odpowiedzialność za programy, które udostępnia w swoim sklepie.

Mam stałego chłopaka i nie wiem, jak to wytłumaczyć moim rodzicom - dodaje D. Razumiłow.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij