Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Nie żyje Nancy Reagan. Zmarła w wieku 94 lat

13

Wdowa po legendarnym prezydencie Stanów Zjednoczonych zmarła na niewydolność serca. Nancy Reagan spocznie obok swojego męża.

Nie żyje Nancy Reagan. Zmarła w wieku 94 lat
(East News)

Smutną informację powtarzają wszystkie serwisy w Ameryce. Podano już do wiadomości, że przed samymi uroczystościami pogrzebowymi, zostanie zorganizowana ceremonia, podczas której upamiętniona zostanie żona Ronalda Reagana. Był prezydentem USA (1981-1989) niezwykle przychylnym Polakom, choć nie władzom komunistycznym, które wtedy rządziły PRL.

Bez Nancy nie byłoby żadnego gubernatora Reagana, nie byłoby żadnego prezydenta Reagana - powiedział wieloletni współpracownik nieżyjącego już byłego prezydenta USA, Michael Deaver, którego cytuje USA Today.

Informację o śmierci Nancy Reagan podała rzeczniczka Biblioteki Reagana. Jako przyczynę wskazano niewydolność serca. Nancy Reagan będzie pochowana w Ronald Reagan Presidential Library w Simi Valley w Kalifornii. Spoczne obok męża, który zmarł 5 czerwca 2004 roku.

Nancy Reagan na świat przyszła 6 lipca 1921 roku w Nowym Jorku jako Anne Frances Robbins. W młodości była aktorką, grała w teatrze i filmach. Jej kinowy debiut to "Shadow on the Wall" z 1949 roku. Ostatni raz wystąpiła u boku swojego męża, Ronalda Reagana, w 1958 roku. Byli wówczas małżeństwem od 6 lat. Do historii przeszła jako pierwsza dama USA, żona 40. prezydenta Stanów Zjednoczonych (w latach 1981-1989).

Na zdjęciu zaręczeni Nancy i Ronald Reagan w styczniu 1952 roku.

(PAP/EPA)

Media w USA nazwały ją "obrończynią" swojego męża. Gdy w 1994 roku zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera, poświęciła się opiece nad nim. Państwo Reagan mieli dwójkę dzieci, Patti oraz Rona.

Tak telewizja relacjonowała dzień pogrzebu jej męża 12 lat temu.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić