REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla10.10.19 (07:21)

"Radioaktywny pociąg" na polskiej granicy. Jechał z Berlina do Moskwy

Funkcjonariusze Straży Granicznej wykryli na granicy polsko-białoruskiej skażenie promieniotwórcze w pociągu jadącym z Berlina do Moskwy. Skład dostał zgodę na kontynuację podróży i wjechał na Białoruś.
Fotolia

Skażony przedział i toaleta. Polscy strażnicy graniczni wykryli skażenie radioaktywne w pociągu wracającym z Berlina do Moskwy. Na granicy polsko-białoruskiej stwierdzono, że dopuszczalne normy promieniowania przekraczała podłoga jednego z przedziałów i toaleta.

To nie przeszkodziło składowi w kontynuowaniu podróży. Pociąg wjechał na Białoruś, a we wtorek wieczorem dotarł na moskiewski Dworzec Białoruski. Tam czekali już na niego pracownicy rosyjskich kolei i strażacy, którzy potwierdzili informacje o skażeniu.

REKLAMA

Nie było zagrożenia dla pasażerów - zapewnia rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Zobacz też: Rosja: Katastrofa nuklearna zabiła elitę naukową. Kreml potwierdził incydent

W skażonym wagonie nie było pasażerów. Ślady promieniowania mogą pochodzić od mężczyzny, który podróżował wcześniej do Berlina. Chory na raka był leczony za pomocą radioterapii i ostrzegł pracowników kolei, że może zostawić ślady biologiczne w przedziale i toalecie.

W Berlinie wagon został odkażony. Jednak podczas badania na granicy polsko-białoruskiej licznik ujawnił, że promieniowanie osiągnęło poziom 3 mikrosiwertów na podłodze przedziału i 7 mikrosiwertów w toalecie. Rosyjskie władze zapewniają, że w Moskwie pociąg zostanie ponownie odkażony - informuje agencja Interfax.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij