Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Michał Nowak
Michał Nowak | 
aktualizacja 

Świetna wiadomość dla fanów batonów Mars i Snickers

70

Niemal każdy jadł je choć raz w życiu. Można je kupić na każdej stacji benzynowej w Polsce. Jedne z najpopularniejszych słodyczy świata doczekają się dużych zmian składu.

Świetna wiadomość dla fanów batonów Mars i Snickers
(East News)

Do wprowadzenia batonów o nowym składzie producentów skłoniły alarmujące dane na temat nadwagi i otyłości. Tylko w Polsce z powodu wykraczającej poza normę wagi, cierpi od 31 do 35 proc. dzieci do 11 lat. Sytuacja nie wygląda lepiej, kiedy pod lupę weźmie się starszych.

*Marsy i Snickersy czeka wielka zmiana. *Nowe batony odpowiedzą na wyzwania XXI wieku. Będą miały o 10 proc. więcej protein. Dodatkowo procentowa zawartość cukru w batonach Mars zostanie obniżona aż o 40 proc. W przypadku Snickersów będzie to 30 proc.

Ci, którzy wolą mniej zdrowe wersje przysmaków mogą spać spokojnie. Standardowe Marsy i Snickersy nie znikną z rynku. Nowe batony będą tylko rozszerzeniem oferty. Producenci chcą iść z duchem czasu.

Nowe batony wejdą do sprzedaży w 2019 roku. Nie podano jeszcze konkretnej daty, ale wiadomo, że nie będzie to początek roku. Nowe produkty będą miały mniej niż 100 kalorii.

Czasy się zmieniają. Wraz z nimi również 100-letnie receptury znanych na całym świecie słodyczy. Jak przypomina Daily Mail w tym roku na rynek w Wielkiej Brytanii trafiły nowe wersje m.in. popularnych także w Polsce Skittlesów.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Przepyszne i łatwe ciasto snickers
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Rowerzysta wjechał na pasy. Dramatyczne sceny
Pokazała zdjęcie z lasu. To polskie trufle. "Wreszcie się pojawiły"
Polityka Trumpa odstrasza turystów. USA mogą stracić miliardy
Nie chcą upamiętnić Jana Pawła II. Ostry spór w znanym mieście
"W ogóle się nie hamowała". Opisała piekło 1,5-latki z Gniezna
Katastrofa śmigłowca straży pożarnej. Pilot zginął na miejscu
34-latek wspiął się na maszt. W jego domu znaleziono narkotyki
Mąż Beaty Klimek badany przez wariograf. "Dla mnie jednoznaczne"
Były ambasador USA w Kijowie ostrzega. Byłby to "okropny błąd"
Sceny przed McDonald's. Ludzie wyciągali telefony
Maratony "kurczą mózg". Najnowsze badania naukowców
Gorąco na granicy polsko-białoruskiej. Ekspert: "Powinniśmy się na to przygotować"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić