REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła08.10.19 (20:58)

Tajlandia. Ciała 5 słoni odnalezione w wodospadzie

Ciała aż 5 słoni odnaleziono w wodospadzie. Jest to ogromna strata dla tego zagrożonego gatunku. Na razie nie wiadomo co było przyczyną ich upadku z urwiska i jak zginęły.
PANUPONG CHANGCHAI/AFP/East News / East News

W sobotę władze Tajlandii poinformowały o znalezieniu 6 martwych słoni. W poniedziałek znaleziono kolejne pięć. Leżały w okolicy wodospadu. Nie wiadomo jak doszło do tego, że spadły.

Obecnie trwa akcja, mająca na celu wyciągnięcie ciał, tak aby uniknąć zanieczyszczenia wody. Zanim zwierzęta zostaną pochowane, specjaliści dokładnie je zbadają aby wiedzieć w jaki sposób zginęły.

REKLAMA

Śmierć aż tylu osobników na raz jest ogromnym ciosem dla populacji żyjącej na wolności. To pierwszy taki wypadek od bardzo wielu lat. Urzędnicy sądzą, że odnalezione przy wodospadzie słonie należały do jednego stada z tymi 6 odkrytymi w sobotę.

Zobacz także: Słoń kontra nosorożce. Zobacz, jak to się skończyło

Tego typu wypadki, kiedy zwierzęta spadają w przepaść, zdarzały się już wcześniej. Minister zasobów naturalnych i ochrony środowiska Varavuth Silpa-archa przypomina, że w 1992 roku w tym samym wodospadzie zginęło stado ośmiu słoni.

W parku Khao Yai na ogromnym, zalesionym terenie żyje około 300 dzikich słoni. Park jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij