Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka | 

Żory. Zasnął za kierownicą i wjechał w pieszych na chodniku

82

Do zdarzenia doszło w województwie śląskim. Jak udało się wstępnie ustalić funkcjonariuszom policji, kierowca, który spowodował wypadek, zasnął w trakcie jazdy i wjechał na chodnik. Ucierpieli na tym przypadkowi piesi.

Żory. Zasnął za kierownicą i wjechał w pieszych na chodniku
(Śląska Policja)

Wypadek miał miejsce w sobotę 25 kwietnia na ulicy Folwareckiej w Żorch. Jak podaje śląska policja, oficer dyżurny otrzymał zawiadomienie około godziny 7 rano.

Sprawcą wypadku okazał się 30-latek, który wjechał swoim seatem w dwoje pieszych. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy policji mężczyzna wracał właśnie do domu po nocnej zmianie. Był na tyle zmęczony, że zasnął i właśnie wtedy stracił panowanie nad pojazdem.

Poszkodowani piesi to 42-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Po wypadku pierwszej pomocy udzielili im świadkowie zdarzenia. Oboje zostali przetransportowani do szpitala, a lekarze oceniają ich stan jako ciężki.

Śląska policja informuje, że w chwili wypadku 30-latek był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze opublikowali apel o bezpieczną jazdę samochodem. Nalegają, aby zachować rozsądek, unikać nadmiernych prędkości i przede wszystkim – nie kierować pojazdem, gdy odczuwamy zmęczenie.

Zobacz także: Zobacz też: Koparka wpadła do rzeki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 25.03.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Trenował reprezentację Polski w czasach PRL. Teraz grzmi: "To nie jest zespół"
Wspólny zakup losu w Eurojackpot? Jest jeden haczyk
Spędził 46 lat w celi śmierci. Otrzyma gigantyczne odszkodowanie
Brytyjka pojechała na wieczór panieński do Krakowa. "Nigdy tu nie wrócę"
Hipokryzja na drodze? Nagranie z Krakowa wywołało burzę
Ważne zmiany dla podróżujących do Wielkiej Brytanii! Nowy obowiązek
Tego dnia rozpoczną strajk. Odwołają wszystkie loty
Nie żyje 19-letni piłkarz. Doszło do tragicznego wypadku
Trump o wycieku planów ataku na Jemen. "Małe potknięcie, nic poważnego"
Ostatnie pożegnanie Jadwigi Komorowskiej. Poseł wyjawił, jak wspomina zmarłą
Radioaktywne odpady składowane w jeziorze. Doszło do katastrofy
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić