Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Ceny na wrocławskich targach. Boczek droższy od kiełbasy

2

W tym tygodniu należy spodziewać się wzmożonego ruchu w sklepach i na targowiskach. Polacy robią bowiem zakupy na Święta Wielkanocne. Ile zapłacimy obecnie za jajka, kiełbasę czy boczek na targu? Oto ceny, jakich należy się spodziewać we Wrocławiu.

Ceny na wrocławskich targach. Boczek droższy od kiełbasy
Targowisko. Zdjęcie podglądowe. (Google Maps)

Polacy robią większe zakupy przed świętami. Po jajka z wolnego wybiegu, swojską kiełbasę i boczek warto wybrać się do lokalnych sprzedawców, których spotkamy na miejskich targowiskach.

We Wrocławiu funkcjonuje sześć targowisk na terenach gminnych i pięć na terenach pozagminnych - informuje portal wroclaw.pl. "Gminne są place przy ulicach: Komandorskiej (Radosna), Ptasiej, Legnickiej (Niedźwiedzia), Lotniczej (koło Astry), Żmigrodzkiej (Broniewskiego), Skoczylasa (w Leśnicy - obecnie nieczynne) i Grochowej (Ryneczek Jemiołowa)" - przypomina portal.

Mieszkańcy Wrocławia chętnie kupują żywność na lokalnych ryneczkach.

Małe targowiska mają swój klimat, którego brakuje dużym sklepom. Czuję się lepiej w takim miejscu. To miłe, gdy sprzedawca kojarzy mnie z twarzy. Przed Wielkanocą na pewno też zrobię tu większą część zakupów - mówi pan Łukasz, który mieszka w sąsiedztwie Targowiska Niedźwiedzia (cyt. portal wroclaw.pl)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kiedy umowa B2B, a kiedy etat? Oto podstawowa cecha stosunku pracy

Lokalni przedsiębiorcy wielu swoich klientów znają od lat.

Na targowisko przychodzą stali klienci, którzy wiedzą, że dostaną u nas produkty lepszej jakości niż w dużych sieciówkach - zaznacza pani Kinga, sprzedawczyni ze stoiska z warzywami i owocami na Ryneczku Jemiołowa w rozmowie z wyżej wymienionym portalem.

Dziennikarze portalu wroclaw.pl wybrali się na jeden z targów w okolicy. Oto jakich cen należy się spodziewać w dobie rekordowej inflacji.

Za kilogram boczku tradycyjnego zapłacimy 66,99 zł. Biała surowa kiełbasa kosztuje 44,99 zł. Jajka kosztują nawet 2 zł za sztukę, przepiórcze jajko kosztuje nawet 4 zł za sztukę, a jaja gęsie 9,50 zł za sztukę.

Ziemniaki polskie kupimy po 3 zł za kilogram, a ziemniaki młode za 8,50 zł za kg. Główka czosnku kosztuje 3,5 zł. Ogórek gruntowy polski w cenie 39 zł za kg. Pomidory malinowe od 26 zł za kg.

Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Malowali swastyki na banerach wyborczych. Szuka ich policja
Wpadł do szamba. Nie żyje młody mężczyzna
Przyłapany na obwodnicy Trójmiasta. Nagranie niesie się po sieci
Akcja na Jaszczurówce. Wolontariusze pomagają żabom pokonać ulicę
Zwłoki na poddaszu. Tragedia w Płocku
Groza w Wiedniu. Natychmiast przerwali transmisje
Kreml o rozmowach z USA. Pozostanie tajemnicą
Smutny widok w polskich lasach. Problem narasta wiosną
Papież mógł umrzeć. Poruszająca relacja lekarza
Rosjanin pokazał nagranie. Odwiedzili go żołnierze Putina
Znany adwokat stracił dom i auto. Kolejny pożar w Szczecinie
USA intensyfikują ataki na Huti. ISW podaje liczby i ostrzega
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić