Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

"Polska nie straci ani centa". Wiceminister założył się z dziennikarką

4

Paweł Jabłoński uważa, że "Polska nie straci ani centa z unijnych funduszy z tytułu praworządności". Innego zdania jest Katarzyna Kolenda-Zaleska. Polityk zaproponował dziennikarce zakład. Przegrany będzie musiał wpłacić 10 tys. złotych na wskazany cel charytatywny.

Katarzyna Kolenda-Zaleska przyjęła zakład wiceministra. Będzie obowiązywał przez 7 lat trwania unijnej perspektywy.
Katarzyna Kolenda-Zaleska przyjęła zakład wiceministra. Będzie obowiązywał przez 7 lat trwania unijnej perspektywy. (ONS)

O co poszło? O sprawę negocjacji unijnego budżetu, a konkretnie o kwestię uzależnienia wypłaty środków od praworządności, którą, zdaniem części unijnych polityków, rząd Zjednoczonej Prawicy osłabiał.

- Gwarantuję pani, że Rada Unii Europejskiej nie przyjmie propozycji, która nie zostanie zaakceptowana przez Radę Europejską. Możemy zrobić zakład. Jestem absolutnie przekonany, że Polska nie straci ani jednego eurocenta w ciągu najbliższych siedmiu lat z tytułu mechanizmu tak zwanej praworządności - powiedział wiceminister Paweł Jabłoński, który był we wtorek (21.07) gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach".

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

Wiceminister zaproponował zakład, który będzie obowiązywał przez 7 lat trwania unijnej perspektywy. Przegrany wpłaci 10 tys. złotych na wybrany przez wygranego cel charytatywny. Dziennikarka zakład przyjęła.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Autor: WZ
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
"Nie miał szans". Jest nagranie z kolizji motocyklisty w Warszawie
Napięta sytuacja w Turcji. Przedłużono zakaz zgromadzeń
Malowali swastyki na banerach wyborczych. Szuka ich policja
Wpadł do szamba. Nie żyje młody mężczyzna
Przyłapany na obwodnicy Trójmiasta. Nagranie niesie się po sieci
Akcja na Jaszczurówce. Wolontariusze pomagają żabom pokonać ulicę
Zwłoki na poddaszu. Tragedia w Płocku
Groza w Wiedniu. Natychmiast przerwali transmisje
Kreml o rozmowach z USA. Pozostanie tajemnicą
Smutny widok w polskich lasach. Problem narasta wiosną
Papież mógł umrzeć. Poruszająca relacja lekarza
Rosjanin pokazał nagranie. Odwiedzili go żołnierze Putina
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić