Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

4-latek wszedł na Świnicę. Internauci: "Powinni odebrać prawa rodzicielskie"

529

Mały chłopiec zdobył szczyt Świnicy w Tatrach Wysokich. Był asekurowany, miał kask i wsparcie ojca. Jednak w sieci od razu pojawiły się słowa krytyki. Internauci wspomnieli niedawny wypadek, kiedy to 7-latka spadła podczas wspinaczki na tę samą górę. "Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora" - skomentowali rodzice 4-latka.

4-latek wszedł na Świnicę. Internauci: "Powinni odebrać prawa rodzicielskie"
Mający 3 lata i 10 miesięcy Julian wszedł na Świnicę. Internauci od razu skrytykowali rodziców (Instagram, Pixabay, @baczkinaszlaku)

Julian, niespełna 4-letni chłopiec, wspiął się z ojcem na Świnicę. Jest to szczyt w Tatrach Wysokich o wysokości 2301 m n.p.m. Chłopiec był odpowiednio zabezpieczony, nosił kask, a chwilami tata niósł go na barana. Pomimo pełnego zabezpieczenia i przygotowania, rodzice spotkali się z falą krytyki.

"Nie rozumiem takiego promowania wypraw z małymi dziećmi w wyższe partie gór" - skomentowała jedna z internautek. Wiele osób wyraziło obawy dotyczące bezpieczeństwa dziecka, mimo że rodzice podjęli wszelkie środki ostrożności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłumy już na szlaku. U celu "armagedon"

4-latek wszedł na Świnicę. Internauci krytykują

Pod filmem udostępnionym przez profil Tatry pojawiło się mnóstwo komentarzy, z których dominowały te negatywne. Wśród licznych opinii zwrócono przede wszystkim uwagę na niewłaściwie założony kask.

"Ten kask nie chroni, ale raczej przeszkadza dzieciakowi", "Żenujące są już te filmy z dziećmi w górach", "Masakra, niektórym to powinni odebrać prawa rodzicielskie", "To ma być zabawne czy jakie?" - czytamy w komentarzach. Krytyka skierowana była głównie na kwestie bezpieczeństwa dziecka oraz na sensowność publikowania takich materiałów w internecie.

Mimo wielu słów krytyki pojawiły się także pozytywne komentarze. "Te dzieci mają szansę wyrosnąć na kolejne pokolenie wybitnych polskich górołazów. Osobiście nie widzę nic kontrowersyjnego, widać, że rodzice ogarniają, dzieci mają uprzęże, kaski, teren całkiem bezpieczny" - napisała jedna internautka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Czy rodzice powinni zabierać dzieci w góry?

Niedawno siedmiolatka spadła ze szlaku podczas wędrówki z rodziną na Świnicę. Dziewczynka szczęśliwie zatrzymała się na skalnej półce. Na miejscu interweniowali górscy ratownicy, którzy przewieźli ją do szpitala.

Niedługo po tym wypadku naczelnik TOPR wystosował do rodziców apel. "Uważam, że zabieranie dzieci w rejony wysokogórskie bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności asekuracji technikami linowymi jest narażaniem dzieci na poważne konsekwencje zdrowotne, włącznie z bezpośrednim zagrożeniem życia w skrajnych przypadkach" – podkreślił Jan Krzysztof.

Rodzice 4-letniego Juliana napisali na Instagramie, że dzieciom krzywda może się zdarzyć wszędzie, nawet przed domem. Dlatego najważniejsze jest zapewnienie im bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach troska o najmłodszych wymaga szczególnej uwagi i stałej czujności.

"Wszędzie teraz jest dyskusja, jak dziewczynka spadła ze Świnicy. 7-letnie dziecko powinno być zabezpieczone przed upadkiem. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora" - napisali rodzice chłopczyka na swoim instagramowym profilu "Bączki na szlaku".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić