Biebrzański Park Narodowy wystawił na sprzedaż osiem koników polskich, w tym sześć klaczy i dwa ogiery. Przetarg odbędzie się 18 lutego o godz. 10.00 w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt i Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego. Aby wziąć udział, należy wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej wybranego konia. Ceny wahają się od 2 tys. do 3,2 tys. zł - donosi "Fakt".
Koniki polskie to rasa o prastarym rodowodzie, wywodząca się od dzikich tarpanów. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, ale dużą siłą i odpornością, co sprawia, że doskonale radzą sobie w surowych warunkach. Są inteligentne, towarzyskie i łatwe w utrzymaniu. Ich umaszczenie jest najczęściej myszate z ciemną pręgą wzdłuż grzbietu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Te wyjątkowe konie są coraz częściej wykorzystywane w rekreacji, terapii oraz jako naturalni "kosiarze" w parkach narodowych, pomagając w utrzymaniu równowagi ekosystemu - przypomina portal. Sprzedaż koników polskich to nie tylko okazja do nabycia unikalnego zwierzęcia, ale także wsparcie dla działań Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Czytaj więcej: Musk po raz 13 został ojcem? Reakcja miliardera
Biebrzański Park Narodowy ulokowany jest w województwie podlaskim. Jest największym parkiem w Polsce, jego siedziba mieści się w Osowcu - Twierdzi, ok. 50 km od Białegostoku. Zajmuje powierzchnię 592,23 km kwadratowych. Charakteryzuje się przede wszystkim terenami podmokłymi. Symbolem parku jest ptak batalion. Tu znajduje się też największa populacja łosi.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.