Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka | 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: biedni są najbardziej narażeni na COVID-19

3

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego opublikowali wyniki najnowszych badań. Przeanalizowali, w których regionach Wielkiej Brytanii doszło do największej liczby zachorowań na COVID-19. Większość zarażonych pochodziła z biednych obszarów kraju.

Mieszkańcy biednych obszarów są najbardziej narażeni na COVID-19
Mieszkańcy biednych obszarów są najbardziej narażeni na COVID-19 (Getty Images)

W trakcie badań przeanalizowano ponad 3,6 tys. wyników testów na koronawirusa. Naukowcy wzięli pod uwagę raporty przygotowane przez uczestników państwowych programów.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: biedni najbardziej narażeni na COVID-19

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przedstawili czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę koronawirusową. Wymienili wśród nich zaawansowany wiek, palenie papierosów oraz przewlekłe schorzenia wątroby.

Najbardziej narażone na COVID-19 są osoby w wieku od 44 do 64 lat. Z tej grupy wiekowej pochodzi aż 18,5 procent zachorowań, podczas gdy zaledwie 4,6 procent pacjentów nie przekroczyło 17. roku życia.

Zobacz także: Zobacz też: "Zmiana jest dramatyczna". Polak o walce z koronawirusem w Wielkiej Brytanii

Badacze przyjrzeli się także wynikom, jakie uzyskano w zamożnych częściach kraju. Okazało się, że wśród mieszkańców tych obszarów stopień zachorowań na COVID-19 wynosi jedynie 7,7 procent. Z kolei aż 29,5 proc. mieszkańców biednych obszarów Wielkiej Brytanii uzyskało pozytywny wynik na koronawirusa.

Spośród ubogich Brytyjczyków w największym niebezpieczeństwie są osoby czarnoskóre. Jak oszacowali przedstawiciele Uniwersytetu Oksfordzkiego, są one czterokrotnie bardziej narażone na COVID-19 niż osoby białe. Zwykle nie są świadomi swojego stanu zdrowia, ponieważ rzadko poddaje się ich testom na koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić