Leśnicy pokazali to zdjęcie. Mówią o wyjątkowym dniu
Te informacje z pewnością zainteresują każdego miłośnika przyrody. Nadleśnictwo Jastrowie, należące do Lasów Państwowych, podzieliło się na swoim profilu na Facebooku ciekawymi zdjęciami. Widać na nich niewielkie, ale bardzo pożyteczne stworzenia. - Wiecie jaki dzisiaj dzień? - drążyli leśnicy.
Nadleśnictwo Jastrowie leży w województwie wielkopolskim. Co ciekawe, zarządza terenem leśnym o powierzchni ponad 18 tysięcy hektarów.
Prowadzi własny profil na Facebooku, gdzie dzieli się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody. Tak było i tym razem. Jednostka pokazała fotografie uli (znajdujących się na terenie Szkółka Hajda, Nadleśnictwo Jastrowie, Lasy Państwowe).
Nie pamięta ile założył firm. Doszedł do 750 mln zł
Leśnicy pokazali wyjątkowe zdjęcia. Nawiązują do szczególnego dnia
W sobotę 20 maja bieżącego roku Nadleśnictwo Jastrowie zamieściło na Facebooku pewien post.
Wiecie jaki dzisiaj dzień? Światowy dzień #pszczół! - napisali leśnicy.
W dalszej części postu fachowcy przytoczyli kilka faktów na temat tych małych, ale niezwykle pożytecznych istot. Zaznaczyli, że co najważniejsze zapylają one rośliny, a to sprzyja zachowaniu bioróżnorodności. Dodatkowo daje ludziom i zwierzętom pożywienie.
Jednak pszczoły mają coraz trudniejsze warunki do życia m.in przez stosowaną chemię w rolnictwie, czy inne skażenia środowiska, groźna dla nich jest też #warroza, czyli choroba wywołana przez pasożyty - napisali.
Następnie pracownicy Nadleśnictwa przekazali, jak możemy wesprzeć pszczoły. Wśród nich wymienili m.in. to, by zasadzić łąkę kwietną z miododajnymi gatunkami (mak polny, chaber czy nagietek).
Jeśli nie mamy takiej możliwości, to posadzić dane gatunki na parapecie lub balkonie (tu sprawdzi się np. lawenda) - zaznaczyli.
Wyjaśnili, iż kluczowe jest też zapewnienie im poidełek z wodą oraz rezygnacja ze sztucznych środków ochrony roślin. "Prawda, że to proste? A jak wiele może dać!" - podsumowali.