Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Łódź. Lekarz promował szczepienia. Teraz boi się o życie

1096

Dr Tomasz Karauda złożył zawiadomienie o groźbach karalnych do prokuratury. Zaczął je dostawać, ponieważ promuje szczepienia.

Łódź. Lekarz promował szczepienia. Teraz boi się o życie
Dr Tomasz Karauda. (PAP)

Dr Tomasz Karauda często występuje przed kamerami i wypowiada się w kwestiach medycznych. W ostatnim czasie dużo mówi o szczepieniach i zachęca pacjentów do przyjmowania preparatów. Nie wszystkim się to jednak podoba.

Osoba najprawdopodobniej z otoczenia sceptycznie nastawionego do szczepień postanowiła wysłać sławnemu lekarzowi groźby. Pod postami, na których pojawiał się dr Karauda zaczęły pojawiać się komentarze grożące odebraniem życia lekarzowi i jego rodzinie. Sprawa nie została puszczona płazem. Zawiadomienie w sprawie zostało złożone do prokuratury na początku lipca.

Mamy moralne zobowiązanie zachęcania do szczepień. Mamy je wobec tych, którzy zmarli w czasie pandemii; wobec tych, którzy nie wrócą już do pełni sił. Z tej aktywności nie zrezygnujemy, mimo hejtu - mówi cytowany przez TVN Info dr Tomasz Karauda.

Dr Karauda po przesłuchaniu w Łódzkiej Prokuraturze w rozmowie z mediami podkreślał, że zawsze będzie stał po stronie życia. Jego zdaniem w moralnym obowiązku każdego lekarza leży promowanie szczepień. Zgłoszeniem sprawy do prokuratury chce wyrazić swój sprzeciw wobec ataków antyszczepionkówców na służbę zdrowia.

Zobacz także: Czwarta fala koronawirusa. Dr Michał Sutkowski ostrzega, że początek już niedługo
Autor: MMC
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić