Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Luzowanie obostrzeń. Co z otwarciem restauracji? Gowin zabiera głos

27

Minister rozwoju, pracy i technologii oraz wicepremier Jarosław Gowin uważa, że po majówce trzeba zacząć odmrażanie gospodarki z wyraźnymi przewagami dla zaszczepionych osób. Na przykład, będą mogli korzystać z restauracji, siłowni lub usług turystycznych.

Luzowanie obostrzeń. Co z otwarciem restauracji? Gowin zabiera głos
Lublin, 22.04.2021. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas Lubelskiego Forum Gospodarczego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, 22 bm. (mr) PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

Zdaniem wicepremiera Gowina, odmrażanie gospodarki powinno zacząć się tuż po weekendzie majowym. W pierwszej kolejności miałby dotknąć najbardziej urażonych branż - przede wszystkim handlu i usług. Tutaj, w opinii wicepremiera, mają zniknąć wszystkie obostrzenia.

W ciągu maja luzowanie obostrzeń ma dotknąć kolejne branże. Jarosław Gowin uważa, że osoby zaszczepione mają mieć dostęp do wszystkich usług - między innymi móc pójść do restauracji, na siłownię czy na basen oraz skorzystać z usług hoteli i pensjonatów. Zależeć to będzie od akcji szczepień.

Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie – powiedział Gowin na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie.

Wicepremier dodał, że dyskusje na ten temat w rządzie jeszcze trwają, ale on jest "zdeklarowanym zwolennikiem takiego rozwiązania". Zdaniem Gowina, zarówno rząd jak i obywatele muszą okazać solidarność z przedsiębiorcami, a osoby po podwójnym szczepieniu są w pełni bezpieczne i nie mogą się sami zarazić ani zarazić innych. Dlatego mogą zacząć korzystać ze wszystkich usług - uważa Jarosław Gowin.

Stopniowe luzowanie obostrzeń

Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 26 kwietnia w większości województw zniesione zostaną obostrzenia. W 11 regionach kraju otwarte ponownie zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody oraz przywrócona zostanie hybrydowa forma nauki w klasach 1-3.

Zdaniem ministra, Polska już jest po apogeum trzeciej fali koronawirusa. Obostrzenia nadal obowiązują tylko w regionach, gdzie utrzymuje się niekorzystna sytuacja epidemiczna, tj. w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim.

Autor: BA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Sąsiedzi wywiesili kartkę. Nie wytrzymali. "Bardzo mi szkodzą"
Papież wciąż w szpitalu. Wiadomo w jakim jest stanie po miesiącu leczenia
Nagranie z Mazowsza. Internauci się zagotowali
W Polsce występuje niemal 3200 gatunków. Nie wszystkie są pożyteczne
Nagranie niesie się po sieci. Oto finał wyprawy po jajka
Marzec trudny dla alergików. Instytut Ochrony Środowiska ostrzega
Spotkanie Putina i Łukaszenki. Dominacja i stres. Ekspert analizuje mowę ciała
Wyniki Lotto 13.03.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Szok w Sudetach. Pokazali nietypowe grzyby
Broń atomowa w Polsce? Oto co myślą Polacy
Przejechał na czerwonym świetle. Winny ukarany. "To wykroczenie"
Rosja oskarży Ukrainę o naruszenie rozejmu? Tak przewiduje Kijów
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić