pogoda
Warszawa
11°
+18
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
ZABIERZ MNIE STĄD
Natalia Bogucka | 
aktualizacja 

Makabra na polu w Polsce. Mieszkaniec chciał pokazać, kto jest panem

841

W miejscowości Stanisławów (woj. mazowieckie) dokonano makabrycznego odkrycia. Ktoś w bestialski sposób zabił żurawia. Na szokujących zdjęciach udostępnionych przez Komitet Ochrony Orłów widać, że ptak został "ukrzyżowany". Jego skrzydła i głowę przywiązano do drewnianych słupków.

Mazowieckie. Ktoś w bestialski sposób zabił żurawia
Mazowieckie. Ktoś w bestialski sposób zabił żurawia (Komitet Ochrony Orłów)

Martwego żurawia znaleziono w Stanisławowie w powiecie mińskim (woj. mazowieckie). Sprawa została zgłoszona na policję. Na razie nie wiadomo, kto stoi za brutalnym zabiciem ptaka.

W średniowieczu osoby, które "nabroiły" wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest "Panem" na tym kawałku ziemi - napisał na Facebooku Komitet Ochrony Orłów.

Organizacja udostępniła szokujące zdjęcia "ukrzyżowanego" żurawia. Jednocześnie podkreśliła, że nie jest to przypadek odosobniony i że bardzo często spotyka się ukrzyżowane w podobny sposób kruki, jastrzębie czy myszołowy.

Mazowieckie. Ukrzyżowany żuraw. Poseł Lewicy oferuje nagrodę

Należy podkreślić, że żurawie są w Polsce objęte ścisłą ochroną gatunkową. Głos w sprawie zabitego ptaka zabrał m.in. poseł Lewicy Andrzej Rozenek, który zaoferował 1000 zł nagrody dla osoby, która wskażę sprawcę zbrodni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Sokół wędrowny po wykluciu. Narodziny w Trzebieży

NA ŻYWO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Chciała obniżyć gorączkę u syna. Niemal skazała go na śmierć
Zełenski: Na Kijów spadła rakieta z amerykańskimi częściami
To koniec czarterów, jakie znamy? Itaka uruchamia własną linię lotniczą
Zatrzymany na granicy. Turecki kurier migrantów złapany
Niezwykła piłkarska rodzina. Talent przekazywany w genach
Szczere słowa kardynała. Mówi, czy mógłby zostać papieżem
Przełomowe odkrycie naukowców z Gdańska. Powoduje parazytozy
Trener Polaków był w furii. Niecodzienne słowa do sędziego
Chcesz pomóc, a przeszkadzasz. Denerwujący nawyk Polaków w restauracjach
Ukrywał pedofilię w Kościele. Zamknie trumnę z Franciszkiem
Zakaz wstępu do lasów na Podkarpaciu. Leśnicy tłumaczą decyzję
Sceny przy trumnie papieża Franciszka. "To absolutny skandal"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić