Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Robert Czykiel | 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Życzenia ministra Szumowskiego

3

"Dziękuję wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów" - napisał Łukasz Szumowski do pielęgniarek i położnych, które we wtorek mają swoje święto.

12 maja jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
12 maja jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (Pixabay)

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek jest coroczny świętem, obchodzonym 12 maja. Zostało ustanowione w 1973 roku w Meksyku przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek. Data nie jest przypadkowa, bo tego samego dnia urodziła się Florence Nightingale, która jest uważana za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Minister zdrowia złożył życzenia

W Polsce 12 maja obchodzi się Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Niestety, w tym roku nikt nie myśli o świętowaniu, bo wszystkie pielęgniarki skupiają się na walce z epidemią koronawirusa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski pamiętał jednak o bohaterkach, które każdego dnia poświęcają się dla społeczeństwa. Za pośrednictwem Twittera złożył im życzenia.

"Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych przypada w bardzo trudnym dla nas wszystkich momencie, gdy walczymy z epidemią koronawirusa. Dziękuję wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów" - pisze Szumowski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Dramatyczny finał
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić