Napad na kantor z koparką. Policja ma sprawców

1

Legniccy policjanci zatrzymali przestępców, którzy usiłowali włamać się do obiektu handlowego, gdzie znajdował się kantor. Sprawcy, używając koparki, usiłowali sforsować ścianę budynku, aby dostać się do wnętrza i dokonać kradzieży gotówki.

Napad na kantor z koparką. Policja ma sprawców
. (KMP Legnica)

W środku nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o niecodziennym usiłowaniu włamania do obiektu handlowego. Przestępcy, wykorzystując koparkę próbowali sforsować zewnętrzną ścianę budynku obiektu handlowego, w którym mieścił się kantor. Używając łyżki koparki uderzali w ścianę budynku.

Ich celem było dostanie się do pomieszczeń, gdzie przechowywane były cenne waluty. Jednak mimo znacznych zniszczeń, sprawcom nie udało się przełamać zabezpieczeń i dostać do wnętrza. Po nieudanej próbie włamania uciekli z miejsca zdarzenia - relacjonuje policja.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu natychmiast przystąpili do działań, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małe mieszkanie? Ten problem ma wielu Polaków. Jest rozwiązanie

Dzięki dokładnej analizie materiałów dowodowych, jak również śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz doskonałemu rozpoznaniu lokalnego środowiska przestępczego, a przy tym intensywnym działaniom operacyjnym, szybko wpadli na trop sprawców. Jednak, mimo że przestępcy zostali niemal natychmiast zidentyfikowani, to ukrywali się w różnych miejscach.

W wyniku zaplanowanej akcji policjanci równocześnie siłowo weszli do kilku mieszkań na terenie Legnicy. Do sprawy zatrzymano łącznie 5 osób. U jednej z nich, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, policyjny pies do wyszukiwania zapachów narkotykowych, ujawnił pół kilograma substancji odurzających.

Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to metamfetamina o czarnorynkowej wartości blisko 100 tys. zł. Z kolei druga osoba posiadała przedmioty pochodzące z innych włamań. Były to między innymi elektronarzędzia, urządzenia pomiarowe, nawigacje i radia samochodowe, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Dwaj mężczyźni zostali postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Policji po przeanalizowaniu materiału dowodowego, zdecydował, że 41-letni mieszkaniec Legnicy zostanie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Drugi z zatrzymanych, 39-letni mieszkaniec Legnicy został objęty dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym. Policjanci nie wykluczają, że zatrzymani mogą być powiązani z innymi przestępstwami, dlatego dalsze czynności mają na celu dokładne wyjaśnienie pełnego tła sprawy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 27.03.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Długa historia faraonów ma kolejny rozdział. W egipskim Abydos odkryto 3600-letni grobowiec
Zaginął Jędrzej Kijowski. Ostatni raz widziany był w klubie
Litwa szykuje obywateli na sytuacje kryzysowe. Aplikacja wskaże najbliższe schrony
Gwiazda poszła do fryzjera. Nie tak łatwo ją poznać
Autobus spadł z wiaduktu. Prokuratura domaga się wyższej kary dla kierowcy
Rosyjska propagandystka zginęła od miny. Przed śmiercią zadrwiła z Ukraińców
To nie poligon, a zdradzieckie bagna. Przyrodnik ostrzega: akcja będzie brutalnie trudna
Poważna awaria w szpitalu w Szczecinie. Życie dzieci zagrożone
Sensacyjne odkrycie na Słowacji. "Zachował się w doskonałym stanie"
Ma obsesję na tym punkcie? Trener FC Barcelony zamknął drzwi i zrobił awanturę
Rowerzyści poszukiwani. Firma z Zakopanego oferuje 2 tysiące "znaleźnego"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić