Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Po 20 latach wrócili do Ligi Mistrzów. Kibice oszaleli we Włoszech

0

Kibice Newcastle United czekali przeszło dwie dekady, aż ich zespół zagra ponownie w Lidze Mistrzów. I w końcu nadszedł ten dzień, bowiem we wtorek "Sroki" zagrają na wyjeździe z AC Milan. Kibice angielskiej drużyny opanowali Mediolan i w bawią się tam doskonale. I to w bardzo nietypowy sposób.

Po 20 latach wrócili do Ligi Mistrzów. Kibice oszaleli we Włoszech
Po 20 latach wrócili do Ligi Mistrzów. Kibice oszaleli we Włoszech (Twitter)

Sezon 2002/2003. Newcastle United po raz ostatni rywalizuje w Lidze Mistrzów. Wówczas była to grupa E razem z Juventusem, Dynamem Kijów i Feyenoordem.

Newcastle zajęło drugie miejsce w grupie, a następnie trafiło do grupy z FC Barceloną, Interem i Bayerem Leverkusen. Poprzeczka została zawieszona znacznie wyżej i skończyło się na trzecim miejscu i zakończeniu rozgrywek, bo do 1/4 finału awansowały dwa najlepsze zespoły.

Potem drużyna przestała był ligowym krezusem. Bywały nawet sezony, w których zespół musiał pożegnać się z angielską ekstraklasą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Wszystko zmieniło się gdy "Sroki" przejął szejk Mohammad bin Salman, który dysponuje potężnym kapitałem finansowym. Drużyna nie zaczęła jednak kupować hurtowo zawodników, tylko skupiła się na mądrym budowaniu zespołu.

Kibice szaleją w Mediolanie

Efekty widoczne są gołym okiem, a na wisienką na torcie jest powrót do Ligi Mistrzów. We wtorek "Sroki" zagrają na wyjeździe z AC Milan. Kibice angielskiej drużyny licznie pojawili się we włoskim mieście. Opanowali Mediolan i bawią się tam doskonale. I to w bardzo nietypowy sposób.

W szalonych filmach, które pojawiły się w mediach społecznościowych można zobaczyć, jak fani ślizgają się po ulicach Mediolanu, na oczach wielu osób.

To będzie bardzo trudny mecz. Milan to zespół z dużą jakością. Wiem, że przegrali z Interem, ale spodziewam się bardzo zmotywowanego zespołu we wtorek - przyznał trener Newcastle, Eddie Howe.

Mecz rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:45 czasu polskiego.

Zobacz także: Newcastle United Fans Takes Over Milan Streets Ahead of Champions League Match
Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić