Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Natalia Durman | 
aktualizacja 

Pogoda na sobotę. Yap da nam popalić! Ostrzeżenie

8

W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie głęboki układ niżowy znad Wysp Brytyjskich o nazwie Yap. Efekt? Chmury, opady deszczu i gwałtowne burze. Wydano ostrzeżenie.

Front atmosferyczny da o sobie znać
Front atmosferyczny da o sobie znać (WXCHARTS.COM)

W związku z oddziaływaniem Yapa, początkowo w pasie zachodnim, a po południu w pasie środkowym, da o sobie znać front atmosferyczny, który przynosił będzie chmury, przelotne opady deszczu i burze. W ciągu dnia, wraz ze wzrostem temperatury, front będzie się uaktywniał.

Po południu w pasie środkowym (od pomorskiego i zachodniej Warmii przez łódzkie i zachodnie i południowe Mazowsze, po świętokrzyskie, Małopolskę i zachodnie Podkarpacie) należy oczekiwać gwałtowniejszych burz z intensywniejszym deszczem (do 10-15 l/m2) i porywistym wiatrem (do 60 70 km/h) - podaje cumulus.wroc.pl.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 11. do godz. 21.

Co dalej?

W niedzielę za sprawą wyżu znad Bałkanów pogoda poprawi się i w całym kraju będzie pogodnie i słonecznie. Termometry wskażą 21-22 stopni nad samym morzem, przez 24-25 nad większością regionów, do 26-28 stopni w pasie województw południowych i południowo-zachodnich.

Dalsze prognozy nie są już tak optymistyczne. W poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek znów z nieba spadnie sporo deszczu, również z gradem.

Zobacz także: Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Weterynarze nie mogli uwierzyć. Wyciągnęli 44 przedmioty z brzucha psa
Odwiedzili Koreę Północną. "Musiałem dać nawet znać, gdy chciałem iść do toalety"
Prymas Polski o lekcji religii. "Musimy zrobić wszystko"
Rzeczniczka Trumpa stawia sprawę jasno. "Amerykanie mają dość płacenia"
Wyniki Lotto 28.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Chcą zlikwidować groby dzieci. Wśród nich mogiła ofiar pożaru domu dziecka
Przeżył piekło. Nie znalazł drugiego domu. Nie żyje pies Brego
Dzieci wydzwaniały na numer alarmowy. Zgłoszenia o zabójstwie koleżanki były fałszywe
Nie żyje policjant. Podinsp. Maciej Kostulak zmarł w trakcie służby. Miał 55 lat
Ugotowała ryż w plastikowym woreczku. Japonka nie gryzła się w język
Miała całe życie przed sobą. Zmarła, czekając na przeszczep
Sędzia ugryziony w czułe miejsce. Wszystko opisał
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić