Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Rafał Strzelec
Rafał Strzelec | 

Pożar w Moskwie. Ogień ogarnął ekskluzywny kompleks

Przerażający pożar w Moskwie. Ogień ogarnął kompleks Roza Rossa, składający się z ekskluzywnych rezydencji i hotelu. W sieci pojawiły się mrożące krew w żyłach nagrania ze stolicy Rosji. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Pożar w Moskwie. Ogień ogarnął ekskluzywny kompleks
Pożar luksusowych apartamentów w Moskwie (X, MASH)

Jak podaje portal metro.co.uk, pożar w Moskwie wybuchł w poniedziałek, 24 marca rano. Ogień zajął kompleks Roza Rossa, składający się z ekskluzywnych rezydencji i hotelu. W sieci pojawiły się przerażające nagrania, które prezentują skalę pożaru. Budynek jest cały w płomieniach.

Pożar w Moskwie. Płonie znany kompleks

Dym unosił się z budynku zawierającego 211 apartamentów, którego wartość szacuje się na ponad miliard rubli (około 90 milionów funtów), i był widoczny niemal z każdego miejsca w stolicy Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkie zamieszki w Turcji. Policja użyła siły

Według białoruskiego portalu Charter97 istnieje ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się na sąsiednie budynki, jednak wedle informacji zamieszczonych na kanale MASH na Telegramie strażakom udało się już opanować ogień. Obecnie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru ani czy w budynku znajdowali się ludzie.

Kompleks Roza Rossa jest oddalony o 40 minut drogi pieszo od Kremla, zdobył nagrody International Property Awards International i International Property Awards Europe. Budowę Roza Rossa ukończono w grudniu 2022 roku. Za projekt odpowiada włoski architekt i designer Piero Lissoni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Polityka Trumpa odstrasza turystów. USA mogą stracić miliardy
Nie chcą upamiętnić Jana Pawła II. Ostry spór w znanym mieście
"W ogóle się nie hamowała". Opisała piekło 1,5-latki z Gniezna
Katastrofa śmigłowca straży pożarnej. Pilot zginął na miejscu
34-latek wspiął się na maszt. W jego domu znaleziono narkotyki
Mąż Beaty Klimek badany przez wariograf. "Dla mnie jednoznaczne"
Były ambasador USA w Kijowie ostrzega. Byłby to "okropny błąd"
Sceny przed McDonald's. Ludzie wyciągali telefony
Maratony "kurczą mózg". Najnowsze badania naukowców
Gorąco na granicy polsko-białoruskiej. Ekspert: "Powinniśmy się na to przygotować"
Użyli aplikacji do planowania ataku. Były oficer CIA krytykuje rządzących
Nie poświęcili wozu. Ksiądz grzmiał z ambony
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić