Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Publiczna awantura. Polscy księża pokłócili się o szczepienia!

311

Na Twitterze doszło do niecodziennej wymiany zdań przez księży. Duchowni wdali się w ostrą wymianę zdań dotyczącą ich stosunku do szczepionek.

Publiczna awantura. Polscy księża pokłócili się o szczepienia!
Polscy księża pokłócili się o szczepienia (Getty Images, Twitter)

Temat szczepień przeciwko COVID-19 mocno podzielił Polaków. Jedni zgodnie z zaleceniami specjalistów przyjęli preparat, tłumacząc to chęcią nabrania odporności, a drudzy sprzeciwili się temu, dopatrując się przy tym teorii spiskowych. Sprawa budzi tak ogromne emocje, że ostatnio pospierało się o to dwóch księży na Twitterze.

W niespodziewanej wymianie zdań wzięli udział ks. Daniel Wachowiak oraz ks. Janusz Chyła. Przyczyna ich sporu była dość kuriozalna. Duchowni pokłócili się z powodu wpisu tygodnika katolickiego "Niedziela" na Twitterze. Czego dotyczył? Abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI, poparł wezwanie papieża Franciszka do szczepień na koronawirusa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do stanowiska sekretarza odniósł się ks. Janusz Chyła. Duchowny odpowiedział na wpis słowami, że stara się naśladować następców św. Piotra, dlatego postanowił się zaszczepić.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Naśladować mamy jedynie Pana Jezusa"

Poparcie szczepień przez Chyłę zdenerwowało innego duchownego. Ks. Daniel Wachowiak postanowił odpowiedzieć na jego wpis i przedstawić swoje odmienne stanowisko. Stwierdził w nim, że szczepienia są dobrowolne i każdy sam ma prawo decydować o tym, jak będzie walczyć z COVID-19.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ks. Janusz Chyła nie pozostał dłużny wobec odpowiedzi ks. Wachowiaka. Duchowny dogryzł mu nawet pisząc, że papież swoją postawą naśladuje lepiej Jezusa niż on. Następnie powołując się na piąte przykazanie Boże zaapelował do uszanowania jego wolności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Pracownicy sklepu zaatakowali inspektorów sanepidu. Rzecznik MZ: Sprawa znajdzie finał w prokuraturze
Autor: GGG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić