Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Stegna. Wjechał w pieszych. Pojazd ciągnął mężczyznę kilkanaście metrów

75

Skrzyżowanie grozy w Stegnie. W ciągu dwóch dni w tym miejscu doszło do dwóch groźnych wypadków. W czwartek młody kierowca wypadł z zakrętu i wjechał w pieszych. Ciągnął mężczyznę za samochodem kilkanaście metrów. Dzień wcześniej w tym samym miejscu rannych w wypadku zostało siedem kobiet.

Stegna. Wjechał w pieszych. Pojazd ciągnął mężczyznę kilkanaście metrów
Kierowca wjechał w pieszych, ciągnął mężczyznę kilkanaście metrów. (Getty Images)

W czwartej wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim otrzymali zgłoszenie do wypadku w nadmorskiej miejscowości Stegna. Do zdarzenia doszło na ulicy Morskiej, na zakręcie głównej drogi w kierunku wybrzeża.

Stegna. Ciągnął pieszego za autem

21-letni kierowca auta osobowego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z zakrętu i wjechał na chodnik. Samochód uderzył w parę pieszych. Mężczyzna był ciągnięty przez pojazd przez kilkanaście metrów.

Pieszy w wyniku wypadku doznał m.in. urazu kręgosłupa. Idąca z nim kobieta ma otwarte złamanie. Na miejscu ranni otrzymali pomoc medyczną, po czym zostali przetransportowani do szpitala - ustaliło TVN 24.

Skrzyżowanie grozy. 7 kobiet rannych

Dzień wcześniej w tym samym miejscu także doszło do niebezpiecznego incydentu. Jak wstępnie ustaliła policja, kierująca seatem 19-latka również straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi i wjechała na przeciwległy pas.

Dziewczyna zderzyła się czołowo z osobową toyotą. W wyniku wypadku obrażenia odniosło aż siedem kobiet, które podróżowały oboma pojazdami. Wszystkie zostały przetransportowane do okolicznych szpitali.

Tyle zostało z seata, kierowanego przed 19-latkę
Tyle zostało z seata, kierowanego przed 19-latkę. (KPP w Nowym Dworze Gdańskim)

Oboje kierowcy – zarówno 21-latek jak i 19-latka – w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi im do 3 lat pozbawienia wolności - czytamy na stronie KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Zobacz także: Wypadek w Staniątkach. Policja pokazuje nagranie i prosi o pomocy
Autor: SSŃ
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nocne poszukiwania turystki i przysypany lawiną. Intensywny weekend ratowników TOPR
"Zełenski przeznaczony na śmierć". Odważna teoria politologa
Polska Agencja Kosmiczna padła ofiarą cyberataku. Minister: podjęto działania zabezpieczające
NATO bez USA? Jest reakcja z Polski na niepokojący wpis Elona Muska
Jest nowy sondaż dla CNN. Amerykanie ocenili Trumpa
Nie żyje 17-letnia uczestniczka "MasterChef Nastolatki". Ostatnio mówiła o pomaganiu innym
Celowa prowokacja Zełenskiego? Okazało się, kim jest reporter od pytania o garnitur
Papież Franciszek przemówił: dziękuję Bogu za to, że dał mi możliwość dzielenia się ciałem i duchem
Tragiczny finał poszukiwań 17-letniej uczestniczki programu telewizyjnego. W niedzielę znaleziono ciało
Pijany jechał z dziećmi. Stracił panowanie nad kierownicą
Nie tylko Aleksandra Mirosław. Kolejna Polka ze złotem we wspinaczce na czas
Tajne dokumenty wróciły do domu Trumpa. "Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić