Turyści, którzy na wakacyjny wypoczynek wybrali Zakopane, mieli okazję skorzystać z uroków najwyżej położonej plaży w naszym kraju. Plaża na Gubałówce wznosi się na wysokości 1120 m n.p.m. i rozpościera się z niej zachwycający widok.
Cały teren wysypany został piaskiem. Znalazła się także duża piaskownica dla najmłodszych. A do tego wygodne kanapy zbudowane z palet. Można na nich posiedzieć i napawać się widokiem na Zakopane i Tatry - zachwalał atrakcję portal Kraków Nasze Miasto.
Chętnych do zażywania kąpieli słonecznych w tym miejscu nie brakowało. Wraz ze spadkiem temperatur i mało sprzyjającą aurą, zdecydowano o zamknięciu tegorocznego sezonu plażowego. Jak informuje "Gazeta Krakowska", z plaży zniknęły już parasole i choć na miejscu zostały drewniane palety, które pozwalają przysiąść i podziwiać majestatyczne Tatry, pogoda do tego nie zachęca.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pogoda w Tatrach nie będzie rozpieszczać
Aura w najbliższych dniach nie będzie sprzyjała górskim wędrówkom. Środa upłynie w Tatrach pod znakiem zachmurzenia i możliwych opadów deszczu. W czwartek więcej chwil ze słońcem, choć już z niższą temperaturą, wzrastającą maksymalnie do 11 stopni Celsjusza.
Tatrzański Park Narodowy ocenia, że warunki do uprawiania turystyki w dolnych partiach Tatr są dobre. Jednocześnie TPN ostrzega, że miejscami na szlakach może być "ślisko, mokro i błotniście". To ostatnie zalega obecnie m.in. na Ścieżce nad Reglami, czy choćby na odcinku między Doliną Chochołowską a Doliną Lejową.
W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza po stronie północnej i w miejscach zacienionych możliwe są oblodzenia. Wybierając się tam, należy zachować szczególną ostrożność. "Należy pamiętać, że dni są coraz krótsze — wycieczkę trzeba zaplanować w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. Latarka/czołówka w plecaku może okazać się niezbędna" - przypomina TPN.