Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Karolina Woźniak | 
aktualizacja 

USA. Ponad milion osób chce uznania Ku Klux Klanu za organizację terrorystyczną

278

W miarę narastających napięć w USA, w sieci zaczęła krążyć petycja o zakwalifikowaniu Ku Klux Klanu jako organizacji terrorystycznej. Na razie zebrano ponad milion podpisów.

USA. Ponad milion osób chce uznania Ku Klux Klanu za organizację terrorystyczną
W sieci pojawiła się petycja o wpisanie Ku Klux Klanu jako organizacji terrorystycznej. (Getty Images, NurPhoto)

Ponad milion osób chce uznania Ku Klux Klanu za organizację terrorystyczną

"Change KKK status into Terrorist Organisation" to petycja, którą z każdą sekundą podpisuje coraz więcej osób. Twórcy podkreślają w opisie, że "w historii grupy jest długa lista morderstw i zastraszania ludzi opierając się tylko na kolorze skóry lub wyznaniu. Na podstawie badań The Tuskeegee Institute informujemy, że KKK zlinczował 3446 czarnoskórych osób i 1297 białych".

O to, żeby uznać Ku Klux Klan jako organizację przestępczą, walczono już w 2017 roku. To właśnie wtedy w Charlottesville w Wirginii odbyła się demontracja tzw. białych supermatystów. W pewnym momencie w kontrdemonstrantów wjechał samochód, któy prowadził James Alex Fields Jr., sympatyk radykalnej prawicy. Zginęła wówczas 32-letnia Heather Heyer. 20 osób zostało rannych.

Ku Klux Klan to organizacja rasistowska, która powstała w mieście Pulaski w Stanach Zjednoczonych. Członkowie walczyli o utrzymanie supremacji białych w USA i ograniczenia praw innym grupom rasowym.

Ostatnio w Stanach Zjednoczonych ponownie zawrzało. Donald Trump oświadczył, że chce wyznaczyć ANTIFA jako organizację terrorystyczną. ANTIFA to ruch skupiający osoby o lewicowych i skrajnie lewicowych poglądach, które deklarują się jako antyfaszyści. Ich celem jest zwalczanie skrajnej prawicy.

Zobacz także: Zburzyli pomnik Kolumba. Odkrywca Ameryki symbolem rasizmu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić