Jak opisuje Kamiński, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, chwilę przed tym, zanim położył się spać. Jednak sytuacja była tak dziwna, że postanowił od razu podzielić się nią z obserwującymi na Facebooku.
Pojawiły się strony, na które nie zaglądał
Polityk podkreśla, że jego tablet jest podłączony do telefonu tak, że na obu urządzeniach widzi jakie strony odwiedzał w internecie. Nie mógł jednak uwierzyć w to, w historii przeglądarki pojawiły się strony, na które na pewno nie zaglądał.
Ze zdziwieniem dostrzegłem, że na iPadzie wyświetla się, że czytałem z mojej komórki informacje ze strony dziennika "Fakt" (czego nie robiłem) oraz Eurosportu (czego też nie robiłem) - opisuje senator.
Czytaj także: Lech Wałęsa wyjechał w jednym celu. Pokazał zdjęcia
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Usiedli przy stole z premierem. Oto co usłyszał Morawiecki
"Byłem bardzo zdziwiony"
Ku zaskoczeniu Kamińskiego zauważył też, że ktoś szukał na jego telefonie informację na temat tego, jak wymazać historie odwiedzin w internecie na komputerze iMac, którego nie posiada. - Ponieważ żadnych stron ostatnio na komórce nie otwierałem, byłem tym bardzo zdziwiony - dodaje.
Polityk postanowił sprawdzić też swój telefon. Nie mógł uwierzyć, ale w historii przeglądarki w telefonie te strony były. - Zacząłem przeszukiwać znowu iPada i dokładnie w tym samym czasie historia odwiedzin została wymazana - podkreśla.
"Tak tej sprawy nie zostawię"
Jak dodaje, postanowił podzielić się sytuacją od razu, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem jest to dowód na to, że ktoś trzeci może zdalnie manipulować jego telefonem. - Od jutra zajmuje się tą sprawą i oczywiście tak jej nie zostawię - pisze.
Chyba, że jest jakieś inne wyjaśnienie tej sprawy niż bezprawne ingerowanie w mój telefon - dodaje.