Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Wszystkich Świętych nie wyjdzie nam na dobre. Ekspert nie ma wątpliwości

47

1 listopada przypada dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób wybierze się na groby bliskich oraz rodzinne spotkania. Eksperci biją na alarm. Uważają, że przyczyni się to do rozwoju czwartej fali pandemii koronawirusa.

Wszystkich Świętych nie wyjdzie nam na dobre. Ekspert nie ma wątpliwości
Katowice, 28.10.2021. Cmentarz przy ul. Francuskiej w Katowicach, 28 bm. (PAP, PAP/Andrzej Grygiel)

Trwa czwarta fala pandemii koronawirusa. Cały czas przybywa zakażonych. W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ostatniej doby pozytywny wynik testu uzyskało aż 9798 osób, a 115 chorych na COVID-19 zmarło.

Eksperci obawiają się, że chorych przybędzie po Wszystkich Świętych. To czas odwiedzin i spotkań rodzinnych, a także wzmożonego ruchu na cmentarzach - tam jednak jest względnie bezpiecznie z uwagi na to, że to otwarta przestrzeń.

Siedzimy wśród bliskich, w zamkniętych pomieszczeniach, jemy wspólne posiłki, rozmawiamy. To jest ten moment, kiedy możemy się zarazić - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Niestety, jeśli nie zachowamy ostrożności, święta mogą się przyczynić do jeszcze szybszego rozprzestrzeniania epidemii w całym kraju. Są bardzo rodzinne, ludzie zjeżdżają się w jedno miejsce, często z różnych stron Polski - dodał Grzesiowski.

Wszystkich Świętych 2021. Apel lekarza

Lekarz zaapelował do wszystkich. Mówił, że jeżeli ktoś nie jest pewien, czy jest zdrowy, bezwględnie powinien wykonać test na koronawirusa. Aby nie zrobić nikomu krzywdy najlepiej - zdaniem dra Grzesiowskiego - być zaszczepionym przeciw grypie i COVID-19.

W zeszłym roku cmentarze były zamknięte. Rząd podjął tę decyzję w ostatniej chwili. Tym razem do tego nie dojdzie.

Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Autor: KOZ
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Dramatyczny finał
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić