Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Robert Czykiel | 
aktualizacja 

Zamach w Wiedniu. Nieoficjalnie: wiadomo, kim był jeden z terrorystów

13

Austriacki dziennikarz ustalił, że jednym z zamachowców był 20-letni Kurtin S. Co ciekawe, był on na radarze austriackich służb wywiadowczych.

Zamach w Wiedniu. Nieoficjalnie: wiadomo, kim był jeden z terrorystów
Zamach w Wiedniu. Ujawniono personalia terrorysty (PAP, EPA)

W Austrii cały czas trwa obława na sprawców zamachów terrorystycznych, do których doszło w poniedziałek wieczorem. W kilku częściach stolicy napastnicy strzelali do restauracji. W tej chwili oficjalnie mówi się o trzech ofiarach śmiertelnych i kilku kolejnych ciężko rannych.

Zamach w Wiedniu. Kim był terrorysta?

Wiadomo, że policja zastrzeliła jednego z zamachowców. Szybko ustalono jego personalia. Szczegóły zdradził dziennikarz Florian Klenk z tygodnika "Falter".

Nazywa się Kurtin S., urodził się w 2000 roku i skończył 20 lat. Urodził się i wychował w Wiedniu, ale ma albańskie korzenie. Z kolei jego rodzice pochodzą z Macedonii Północnej - ujawnia Klenk.
Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Kolejne informacje dziennikarza mogą zaskakiwać. Zamachowiec był na radarze służb wywiadowczych. Już wcześniej ustalono, że Kurtin S. był jednym z około 90 austriackich islamistów, którzy chcieli wyemigrować do Syrii. Próbował wyjechać tam w lipcu tego roku.

Policja cały czas poszukuje pozostałych terrorystów, którym udało się uciec. W dodatku analizowane są wszystkie materiały filmowe, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów zamachowców.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Trenował reprezentację Polski w czasach PRL. Teraz grzmi: "To nie jest zespół"
Wspólny zakup losu w Eurojackpot? Jest jeden haczyk
Spędził 46 lat w celi śmierci. Otrzyma gigantyczne odszkodowanie
Brytyjka pojechała na wieczór panieński do Krakowa. "Nigdy tu nie wrócę"
Hipokryzja na drodze? Nagranie z Krakowa wywołało burzę
Ważne zmiany dla podróżujących do Wielkiej Brytanii! Nowy obowiązek
Tego dnia rozpoczną strajk. Odwołają wszystkie loty
Nie żyje 19-letni piłkarz. Doszło do tragicznego wypadku
Trump o wycieku planów ataku na Jemen. "Małe potknięcie, nic poważnego"
Ostatnie pożegnanie Jadwigi Komorowskiej. Poseł wyjawił, jak wspomina zmarłą
Radioaktywne odpady składowane w jeziorze. Doszło do katastrofy
Szkoły w czasach PRL-u. Jasiu, marsz do kąta!
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić