oprac. Aneta Polak|

Zaskakujące sceny podczas Euro 2024. Kibice porwali policjanta do tańca

2

Niemiecki policjant tańczący w rytm albańskiej muzyki? Podczas Euro 2024 wszystko jest możliwe. W sieci pojawiło się nietypowe nagranie, na którym widać świętujących albańskich kibiców tuż przed meczem z Chorwatami (2:2). Ci porwali do tańca nawet policjanta, który ochoczo zaczął się bawić z fanami w Hamburgu.

Albańscy kibice świętowali w Hamburgu (X)

Patrząc na to, co dzieje się na ulicach niemieckich miast, trudno oprzeć się wrażeniu, że ciekawie jest nie tylko na murawie. Piłkarskie emocje udzielają się kibicom, dochodzi do bójek i spięć. Ale nie brakuje również takich scen...

W serwisie X pojawiło się krótkie nagranie, na którym zarejestrowano albańskich kibiców, świętujących na ulicach Hamburga. Atmosfera była tak wspaniała, że kibicom udało się porwać do tańca nawet niemiecką policję - kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze przez chwile podrygiwali w rytm muzyki, trzymając w ręku albańską flagę.

Nic dziwnego, że w ruch poszły telefony i przynajmniej kilkunastu kibiców zaczęło nagrywać ten zaskakujący taniec.

Euro 2024. Albania zremisowała z Chorwacją

Albańscy kibice mają powody do zadowolenia, bo piłkarze dostarczyli im dzisiaj wielu emocji. Podczas spotkania z Chorwacją dużo się działo. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze i obie miały coś do udowodnienia. Ostatecznie kibice zobaczyli aż cztery gole na Volksparkstadion.

Albańczycy dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie spotkania i już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Chorwaci wyrównali dopiero w 74. minucie, ale szybko wysunęli się na prowadzenie i to po golu samobójczym, który trafił na konto Klausa Gjasuli. Ten jednak zdołał się zrehabilitować i zapewnił swojej ekipie remis z Chorwacją. Mecz zakończył się z wynikiem 2:2.

Wcześniej media społecznościowe obiegło nagranie z tureckimi kibicami w roli głównej. Ci spotkali się pod Signal Iduna Park w Dortmundzie, gdzie tańczyli i śpiewali, grając przy tym na piszczałkach i bębnach. Trudno ich było nie zauważyć i nie usłyszeć, niemniej jednak niemieccy policjanci tym razem nie dołączyli do zabawy.