Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Z pewnością nie wiesz, jak go czyścić. To siedlisko brudu

W wielu domach pilot do telewizora jest nieodłącznym narzędziem codziennego użytku. Jednak, czy wiesz, że jego powierzchnia jest pełna bakterii? Właśnie dlatego regularne czyszczenie pilota to konieczność. Jak więc najlepiej się za to zabrać?

Z pewnością nie wiesz, jak go czyścić. To siedlisko brudu
Jak wyczyścić pilot od telewizora? Są na to sposoby (Adobe Stock)

Podczas sprzątania domu często sięgamy po odkurzacz, miotły oraz różnego rodzaju płyny czyszczące do usuwania kurzu. Zwykle koncentrujemy się na dokładnym porządkowaniu pokoi i mebli, zapominając o drobiazgach używanych na co dzień. Jednym z nich jest gadżet, z którego korzystamy regularnie. Pilot od telewizora, choć niepozorny, gromadzi na sobie mnóstwo bakterii, które trzeba regularnie usuwać.

Nasz pilot może być siedliskiem tysięcy bakterii. Z tego powodu istotne jest, aby regularnie dbać o jego higienę. Codziennie dotykamy go nieumytymi rękami, zwiększając ryzyko zakażeń różnymi drobnoustrojami. Warto zatem sięgnąć po środki odpowiednie do eliminowania takich zanieczyszczeń. Wcale nie musimy jednak wydawać na ten cel dużych pieniędzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

To jeden z najbrudniejszych przedmiotów w domu. Jak dokładnie wyczyścić pilot?

Aby skutecznie oczyścić pilota, wystarczy odrobina wody zmieszanej z octem. Przy użyciu tej prostej mikstury przetrzyj delikatnie całe urządzenie, nie zapominając o miejscach między przyciskami. Do trudniej dostępnych zakamarków doskonale sprawdzą się patyczki do uszu lub nieużywana szczoteczka do zębów. Wówczas dotrzemy także do zaschniętego, kłopotliwego w usunięciu brudu.

Oprócz domowych metod, w sklepach dostępne są specjalistyczne płyny oraz chusteczki antybakteryjne, które skutecznie oczyszczają różnorodne powierzchnie. Działają one także jak tarcza na pojawiające się zarazki.

Warto zaznaczyć, że obiekty takie jak pilot zaleca się czyścić co najmniej raz w tygodniu. Regularność to podstawa. Na jego powierzchni szybko namnażają się drobnoustroje, które można usunąć jedynie przy pomocy odpowiednich preparatów, zarówno tych domowych, jak i kupionych w sklepie. Sama powierzchowna pielęgnacja, ograniczająca się do przetarcia z kurzu, zdecydowanie nie wystarczy.

Innym urządzeniem, które codziennie zbiera olbrzymie ilości bakterii, jest nasz smartfon. Warto więc regularnie dbać o jego czystość, korzystając ze specjalnych chusteczek antybakteryjnych, a także patyczków kosmetycznych, docierających w trudno dostępne miejsca.

Autor: ACG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić