Według ustaleń portalu Al Jazeera bracia Manouchehrich zostali oskarżeni o przestępstwo deprawacji. Mieli tego dokonać poprzez propagowanie wśród mieszkańców Iranu wzorców sprzecznych z rodziną kulturą.
Przeczytaj także: Żona zabiła męża. Nie dożyła egzekucji, ale i tak ją powiesili
Producenci muzyczni usłyszeli również zarzuty zajmowania się hazardem. Władze zarzucają im, że sfinansowali kontrowersyjną produkcję m.in. z pieniędzy zarobionych za pośrednictwem pokerowej witryny internetowej. Zdarzenie nagłośnił Farszid Rafe Rafahi, menadżer Sasy'ego, czyli wokalisty z teledysku "Tehran Tokyo".
"Tehran Tokyo" Sasy. Kontrowersje wokół teledysku irańskiego wokalisty
To nie pierwszy raz, kiedy twórczość Sasy'ego wzbudza kontrowersje wśród konserwatywnych przedstawicieli władz Iranu. Pierwsze negatywne głosy pojawiły się już po publikacji zwiastuna teledysku "Tehran Tokyo" w internecie
Przeczytaj także: "To przecież zwykła nastolatka". Dramat "Zombie Angeliny"
Wśród kontrowersji związanych z nowym teledyskiem Sasy'ego jest m.in. ta dotycząca zaangażowania aktorki Alexis Texas. Amerykanka występuje w filmach dla dorosłych, co nie uszło uwadze władz Iranu. Farszid Rafe Rafahi podkreślił jednak, że taniec Texas niczym nie odbiega od występów innych tancerek w podobnych produkcjach.
Przeczytaj także: Nie pomogły apele ONZ. Władze Iranu wykonały egzekucję
Sam Sasy uniknął aresztowania, ponieważ od 2009 roku przebywa w Stanach Zjednoczonych. To jednak nie zniechęca władz Iranu, których przedstawiciele deklarują, że skorzystają z pomocy międzynarodowych organów, aby ściągnąć niepokornego muzyka do ojczyzny.