Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak | 

19-latek znieważył pomnik w Auschwitz. Ciąg dalszy bulwersującej sprawy

147

Nastoletni Izraelczyk chce dobrowolnie poddać się karze. Sąd w Oświęcimu zdecyduje, czy przychylić się do jego wniosku.

19-latek znieważył pomnik w Auschwitz. Ciąg dalszy bulwersującej sprawy
(Pixabay.com, MonicaVolpin)

Chce zapłacić grzywnę. 19-letni Izraelczyk za znieważenie miejsca pamięci będzie ukarany grzywną lub więzieniem. Świadomy swojego położenia nastolatek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Chce zapłacić 5 tys. zł grzywny - informuje "Fakt" powołując się na PAP.

Wg świadków "oddał mocz na schody pomnika". Chodzi o Międzynarodowy Pomnik Ofiar Obozu odsłonięty w kwietniu 1967 roku. To przed nim przywódcy państw zwyczajowo oddają hołd ofiarom w czasie wizyt w Oświęcimiu. Izraelczyk znieważył pomnik w marcu.

Przyłapała go na tym przewodniczka. 19-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę w Oświęcimiu. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu został zwolniony i wrócił do ojczyzny. Oświęcimski sąd rejonowy ma rozpatrzyć jego wniosek 15 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Fakty o Auschwitz, o których rzadko się mówi. Nazistowskie miasto, to tylko jeden z nich
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 22.02.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Tragiczny wypadek w Tatrach. Turysta zginął po upadku z wysokości
Mieszkali w namiocie w Łodzi. Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży
Tu matka Madzi z Sosnowca odsiaduje karę więzienia. Takie warunki ma Katarzyna W.
Zaskakujący finał poszukiwań 71-latka. Znaleźli go w lodowatej rzece
Pożar domu w Boruszowicach. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Bytom. Mężczyzna i pięć nastolatek zatrzymani na ogródkach działkowych
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić