Karol Osiński
Karol Osiński|

Było tak blisko! Polskie kajakarki otarły się o medal igrzysk olimpijskich

1

Polskie kajakarki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły czwarte miejsce w finale wyścigu K4 500 m kobiet. Nasze reprezentantki przegrały walkę o brązowy medal o zaledwie 0,24 sek.

Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto (PAP, Adam Warżawa)

Fani kajakarstwa doczekali się kolejnego startu polskich reprezentantek. Oczekiwania przed finałem były duże, ponieważ w przedbiegu zawodniczki Tomasza Kryka zajęły trzecie miejsce, zapewniając sobie bezpośredni awans do walki o medal. Lecz już na starcie wielkiego finału okazało się, że walka będzie niezwykle trudna.

Polskie kajakarki rozpoczęły wyścig, będąc w środku stawki. Na półmetku zajmowały dopiero szóste miejsce, lecz odważniej "zaatakowały" stawkę dopiero na koniec rywalizacji. Niestety, choć różnica wyniosła zaledwie 0,24 s., zajęły czwarte miejsce, przegrywając z Węgierkami. Biało-czerwone dopłynęły do mety z czasem 1:33.17 (45.79 - 250 m).

Złoty medal powędrował do reprezentantek Nowej Zelandii, które uzyskały czas 1:32.20 (44.94). Drugą lokatę zajęły Niemki, w których składzie znalazł się polski akcent. Mowa o urodzonej w Bielsku-Białej Paulinie Paszek. Zawodniczki zza zachodniej granicy Polski zapewniły sobie srebrny "krążek" meldując się na mecie z czasem 1:32.62.

Polskie kajakarki były bliskie olimpijskiego medalu

Tuż za Polkami uplasowały się Chinki z czasem 1:33.57. Na szóstym miejscu wyścig ukończyły Hiszpanki (1:34.51). Dwa ostatnie miejsca przypadły zawodniczkom z Norwegii (1:35.02) i Australii (1:35.96).

Dla reprezentującej Polskę Karoliny Nai wyścig czwórek był pierwszą straconą okazją na wywiezienie medalu z Paryża. Drugą szansę otrzyma w rywalizacji dwójek. Są to dla niej czwarte kolejne igrzyska olimpijskie w karierze i z każdych poprzednich wywoziła medal.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.